Як та коли зміняться правила в'їзду до Шенгенської зони – відео

Нова система в’їзду в Шенгенську зону, яку запровадять з 2021 року, буде підраховувати кількість днів перебування особи в ЄС

Про таке розповіла в ефірі "5 каналу" аналітик ГО "Європа без бар'єрів" Катерина Кульчицька.

Експерт прокоментувала систему, яку хочуть запровадити до 2021 року, коли людина сплачуватиме 7 євро за в'їзд у Шенгенську зону з правом проїзду на три роки: "ЄС намагається захистити своїх громадян і гостей своїх країн від можливих терористичних загроз та від осіб, які мають погані записи про порушення міграційного законодавства, тобто осіб, в яких раніше була заборона в'їзду, депортація, відмова у в'їзді, різного роду проблеми і порушення міграційного законодавства".

Вона також сказала: "Це є глобальна реформа в'їзду в Шенгенську зону, що назрівала довго в ЄС. Усе починалося з того, що зараз на паспорти ставлять штампи, щоб зазначити дату в'їзду і виїзд із Шенгенської зони. Це наразі єдиний спосіб перевірити термін перебування в Шенгенській зоні, тобто порахувати кількість днів за штампами. Єдиної бази, системи, що діяла, наразі не існувало... Із часом цю програму розробили і вона буде введена разом із цією системою, про яку ви сказали, і ця система буде підраховувати саме кількість днів перебування людини за кордоном. Система діятиме приблизно починаючи з 2021 року, вводитимуть її поступово. Спочатку, ймовірно, це будуть пункти пропуску через аеропорти. А вже наземні пункти пропуску – поїзд, автобус, автомобіль – все це вводитимуть пізніше".

Експерт підсумувала, що разом із введенням системи автоматичного підрахунку, паралельно вводитимуть і систему попередньої авторизації осіб з країн безвізу, аби знати, скільки людей хоче в'хати в ЄС. Авторизуватися можна буде на спеціально розробленому сайті.

Детальніше – у відео:

 

Попередній матеріал
Що розповіли представники охорони Межигір'я про події 2014 року – деталі з суду
Наступний матеріал
"Що в них у голові коїться?": розповіді очевидців обстрілу Троїцького зі 152-мм артилерії