Принц Чарльз виявився причетним до масштабної офшорної схеми з виведення мільярдів з Росії – розслідування ВВС

  Інвестиційний банк на чолі з олігархом, який співпрацював з принцом Чарльзом у рамках благодійності, керував мережею офшорних компаній, що виводили мільярди доларів з Росії

  Російський інвестиційний банк, голова якого співпрацював з британським принцом Чарльзом, керував мережею офшорних компаній, через які з країни були виведені мільярди доларів. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на BBC.

  Мережу з понад 70 офшорних компаній виявили ​​в результаті витоку бази 1,3 млн банківських транзакцій, доступ до якої отримав Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP). Організація розкрила дані документів журналістам BBC та The Guardian.

  "Інвестиційний банк на чолі з олігархом, який співпрацював з принцом Чарльзом у рамках благодійності, керував мережею офшорних компаній, що виводили мільярди (доларів – ред.) з Росії", – йдеться у повідомленні.

  Міжнародне розслідування виявило, як мережa офшорів отримувала гроші від компаній, пов'язаних з масштабною аферою. Як зазначається, гроші, що надходили з офшорної мережі, спрямовували, зокрема, в Благодійний фонд принца Чарльза на реставрацію історичного маєтку XVIII століття Дамфріс-Хаус у Шотландії.

  У фонді заявили, що пожертвування олігарха Варданяна проходили ретельну юридичну перевірку, яка не виявила жодних порушень.

  Як з'ясувалося, у період між 2009 і 2011 роками Благодійний фонд принца Вельського отримав три платежі на загальну суму 202 тисячі доларів через банк у Литві Ukio Bancas, який закрили у 2013 році. Платежі здійснила компанія Quantus Division Ltd, яка була частиною мережі офшорів, використовуваних для виведення мільярдів доларів з Росії.

  Мережею керував московський інвестиційний банк "Тройка Диалог", генеральним директором якого був Рубен Варданян, котрий протягом багатьох років підтримував особисті та ділові відносини з принцом Чарльзом

  Мережа компаній була створена "Тройкою" для обслуговування клієнтів, серед яких є багато представників російської еліти. Ці компанії використовували для фінансових транзакцій по всьому світу, як з діловою метою, так і для особистого користування. Зокрема, гроші йшли на купівлю нерухомості у Великій Британії, яхт і творів мистецтва, квитків на чемпіонат світу з футболу тощо.

  Як зазначено в розслідуванні, Рубен Варданян і його партнери 2011 року заробили 1 млрд доларів, продавши "Тройку" державному Сбербанку.

  Згідно з документами, з якими ознайомилися журналісти ВВС, в призначенні платежів, які надходили на адресу Quantus Division Ltd та інших задіяних в офшорній мережі компаній, вказувалося, що вони йдуть на оплату продуктів харчування, електроніки, будматеріалів і навіть сантехніки.

  Однак усі ці "закупівлі" здійснювали компанії, в яких не було офісів і працівників і щодо яких немає свідчень реального ведення торговельної діяльності. Як з'ясувалося, десятки мільйонів доларів надходили в компанії, що утворювали мережу, від інших компаній, які були пов'язані з тяжкими злочинами.

  Попередній матеріал
  Виступ Президента України на Раді регіонального розвитку Дніпропетровської області – відео
  Наступний матеріал
  Вибори у США: Гілларі Клінтон визначилася з рішенням