Студенти інженери
Студенти інженери Depositphotos

МОН: бізнес допоможе залишити кваліфіковані кадри в Україні

  Зараз в нас дуже популярні проведення конкурсів на базі закладів професійно-технічної освіти для учнів старших класів

  Співпраця держави та бізнесу у сфері освіти допоможе залишити професійні кадри в Україні.

  Про це в ході проведення круглого столу на тему "Співпраця бізнесу та закладів професійно-технічної освіти" OBOZREVATEL розповіла заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти та науки України Катерина Мірошниченко, яка вважає, що існуюче до цього співробітництво між підприємствами та ВНЗ було не досконалими, а наразі воно розвивається в правильному напрямку.

  "Зараз роботодавці дуже активізувалися, і ми розуміємо, що чим менше буде професійних кадрів, тим співпраця буде більш тісною. Ми вже знаходимо спільну мову, хоча в дечому є різні бачення, як зі сторони роботодавців, так і з боку навчальних закладів та здобувачів освіти. Але точка дотику вже знайдена, вона розвивається", – говорить Мірошниченко.

  Чиновниця зазначила, що завдяки цій співпраці можна поступово починати говорити про престижність професійної освіти. Вона також розповіла, що для цього робиться з боку МОН.

  "Зараз в нас дуже популярні проведення конкурсів на базі закладів професійно-технічної освіти для учнів старших класів. Також працюємо з першокласниками, коли студенти приїжджають до дітей на 1 вересня, де їм роблять зачіски та манікюр. Студенти поліграфії показують, як робити маленькі брошурки, а кулінари показують процес приготування страв, і діти просто захоплені", – розповідає Мірошниченко.

  На її думку, починаючи з наймолодших українців, держава поступово розвине престиж робітничих професій.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, коли в Києві відкриють міст, який з'єднає Володимирську гірку й Арку дружби народів
  Наступний матеріал
  Принц Чарльз виявився причетним до масштабної офшорної схеми з виведення мільярдів з Росії – розслідування ВВС
  Теги: