Павло Лазаренко
Павло Лазаренко фото ukraina.ru

Справа Лазаренка: як і коли Україна та США ділитимуть $220 мільйонів

  Наразі активи перебувають під подвійним арештом – українським та американським

  У жовтні цьогоріч колишній український прем'єр Павло Лазаренко має надати відповідь про умови укладення угоди зі слідством, яка вирішить долю заарештованих 220 мільйонів доларів. Про таке повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає "Укрінформ".

  "Громадянин Лазаренко до другої половини жовтня має дати відповідь американській владі про готовність укласти угоду зі слідством", – повідомив чільник ГПУ.

  Він також уточнив, що однією з умов Лазаренка є закриття щодо нього економічних кримінальних справ в Україні.

  "Адвокати Лазаренка були в Генпрокуратурі. Вони цікавилися перспективою економічних справ тут. Їхня перспектива очевидна. Строки давності давно минули, а, наскільки я розумію, це одна з умов Лазаренка для укладення угоди з владою США про розподіл коштів, які, ймовірно, будуть конфісковані", – повідомив генпрокурор.

  За його словами, українська сторона вже заявила про свої претензії на відшкодування суми, стосовно якої вдалося довести, що ці гроші виведені з України.

  "Щойно Лазаренко скаже "так", Україна та Америка зустрінуться й ухвалять рішення стосовно узгодження розподілу. Після цього нам доведеться підписати якісь документи, якими ми знімемо українські арешти. Зараз арешти на активах лежать американські та українські", – пояснив Луценко.

  Як відомо, наразі під арештом перебуває близько 220 млн доларів.

  Після укладення угоди Лазаренка зі слідством частина цієї суми має відійти США на оплату технічних витрат, а також виплати експертам і суддям. Частина коштів відійде Україні, ще частина – іншим п'ятьом країнам, у банках яких зберігаються заморожені кошти Лазаренка.

  "Це досить складна робота, але 75 її відсотків ми виконали", – запевнив генеральний прокурор України.

  Довідково: Павло Лазаренко очолював Уряд України з червня 1996 по липень 1997 року. В 1998 році став народним депутатом та головою парламентської фракції "Громада". Лазаренка заарештували в лютому 1999 року – з панамським паспортом у США. Він провів у в'язниці в очікуванні процесу близько чотирьох років. У червні 2003 року його випустили під заставу в розмірі 65 млн доларів, проте 1 жовтня 2008 року екс-прем'єр вирішив повернутися до американської в'язниці, заявивши, що побоюється за своє життя.

  Прокуратура обвинувачувала Лазаренка у здирництві, шахрайстві, перевезенні викрадених коштів та відмиванні протягом 1994-1999 років майже 280 млн доларів. Крім того, він фігурує в оприлюднених навесні 2016 року матеріалах про власників великих офшорів, які ґрунтуються на даних "Панамських паперів".

   

  Попередній матеріал
  В аеропорту Черкас планують продавати асфальт для погашення боргів із зарплати
  Наступний матеріал
  "Нафтогаз" утримав $9 млн коштів "Газпрому" в рахунок боргу росіян