"Нафтогаз"
"Нафтогаз" Інформатор

"Нафтогаз" утримав $9 млн коштів "Газпрому" в рахунок боргу росіян

  "Газпром" послідовно продовжує платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє "Нафтогаз"

  У середу, 10 жовтня, НАК "Нафтогаз України" спрямувала російському "Газпрому" заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, яка нараховується згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу. Про таке повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз".

  Зауважимо, що Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом щодо постачання газу в Україну ще 22 грудня торік, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зменшення вартості послуг транзиту газу, які надає"Нафтогаз".

  Цьогоріч "Газпром" послідовно продовжує платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє "Нафтогаз", який розраховує тариф відповідно до рішення арбітражу.

  "Нафтогаз" зарахував більш як 9 млн доларів переплати за послуги транзиту, що були надані в серпні, як платіж на виконання арбітражного рішення", – пояснили в компанії.

  Як відомо, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року, "Газпром" винен "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів збитків за невиконання зобов'язань за транзитним контрактом, на які нараховується пеня за кожний день невиконання арбітражного рішення. На сьогодні розмір нарахованої пені перевищив позначку у 100 мільйонів доларів.

  Попередній матеріал
  Справа Лазаренка: як і коли Україна та США ділитимуть $220 мільйонів
  Наступний матеріал
  В УЗ розробляють систему, яка допоможе придбати дефіцитний квиток
  Loading...