Google

Кабінет Міністрів України виключив зі списку офшорів п'ять країн

Йдеться про Естонію, Латвію, Грузію, Мальту та Угорщину

Кабінет міністрів виключив низку країн зі списку держав, операції з резидентами яких контролюються Україною для цілей трансфертного ціноутворення (ТЦО). Йдеться про Естонію, Латвію, Грузію, Мальту та Угорщину. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду в середу, 31 січня.

"Оскільки це питання дуже чутливе для наших партнерів, ми сьогодні приймемо рішення, щоб скасувати ці вимоги для Естонії, Латвії, Грузії, і я б включив сюди Угорщину", – зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Втім, до питання офшорних списків можуть повернутися після додаткових консультацій з країнами-партнерами. Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що протягом двох місяців будуть проведені консультації з цими країнами, оскільки існує ймовірність відтоку капіталу з України під нульову ставку.

"Якщо за результатами цих консультацій ми як держава не будемо впевнені у тому, що наші інтереси захищені, то ми можемо повернутися до цього питання", – сказав міністр.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2017 року Кабмін розширив перелік країн, операції з резидентами яких потребують контролю. До відповідного переліку, зокрема, потрапила і Латвія. Напередодні Міністерство закордонних справ цієї країни направило ноту до вітчизняного зовнішньополітичного відомства. Просили виключити республіку зі списку офшорів. Пояснювали – в Україні просто неправильно зрозуміли нове податкове законодавство Латвії.

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Суперблакитний багряний Місяць: NASA веде пряму трансляцію рідкісного затемнення