'Радіоактивна' посилка з Росії
'Радіоактивна' посилка з Росії Інформатор

У РФ підтвердили, що 5 їхніх науковців-ядерників загинули під час випробування радіоактивного "спецвиробу"

  Читайте по-русски
  У Росії поспішають випробувати свою "ядерну батарейку"

  У Росатомі заявили, що п'ятеро співробітників Саровського ядерного центру загинули в Архангельській області минулого тижня під час випробування "нового спецвиробу". Про це пише "Укрінформ" з посиланням на РБК.

  "Ми провели в останню путь наших колег, які трагічно загинули під час випробувань нового спецвиробу", – сказав глава "Росатому" Олексій Ліхачов.

  У свою чергу, керівництво Російського федерального ядерного центру – Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (РФЯЦ – ВНДІЕФ) опублікувало офіційну заяву щодо подій на полігоні в Архангельській області. З виступів директора РФЯЦ-ВНДІЕФ Валентина Костюкова та наукового керівника центру В'ячеслава Соловйова можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувачів став вибух "малогабаритного джерела енергії з використанням матеріалів, які діляться". Під цим формулюванням можна розуміти ядерний реактор.

  Водночас у "Росатомі" воліють метафорично говорити про "ядерну батарейку".

  Як повідомляв 5.UA, 9 серпня у ЗМІ з'явилася інформація, що у РФ в Архангельській області стався вибух на військовому полігоні, внаслідок якого шість осіб отримали високі дози радіації.

  Попередній матеріал
  ДБР проводить обшуки на митниці та ДФС Волині – що відомо
  Наступний матеріал
  Ільмі Умеров: 95% кримських татар у Криму не визнають юрисдикції РФ, навіть якщо мовчать про це