Рись
Рись Depositphotos

Від пожеж у Сибіру постраждали понад 10 тисяч тварин – Greenpeace

  Читайте по-русски
  Навіть якщо не всі тварини загинули під час пожеж, їм все одно довелося залишити звичні території, які зараз охоплені вогнем

  Міжнародна неурядова природоохоронна організація Greenpeace навела статистку, згідно з якою від лісових пожеж у Сибіру могли постраждати, на думку вчених, понад 10 тисяч диких тварин. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  "Пожежі в Сибіру торкнулися не тільки жителів сусідніх поселень і міст, а й тварин, які мешкають у тайзі. На пройдених вогнем територіях, за підрахунками експертів Greenpeace, жили понад 5500 соболів і 300 ведмедів, а також близько 2700 диких північних оленів і 1500 лосів", – йдеться в тексті повідомлення.

  За словами керівника програми з особливо охоронюваних природних територій Михайла Крейндліна, навіть якщо не всі тварини загинули під час пожеж, їм все одно довелося залишити звичні території, які зараз охоплені вогнем.

  "Частина тварин – копитні й великі хижаки, як правило, встигають піти від пожежі. Гине потомство хижих птахів і, можливо, дуплогніздники. Тварини родини куницевих можуть сховатися, але тоді вони гинуть від диму. Ті тварини, що вижили, все одно постраждають, бо збитки природному середовищу величезні, на найближчі кілька років воно повністю знищене. Мова не тільки про вигорілу територію, а й про буферну зону, яка утворюється після пожежі. Це означає, що на прилеглій території в 1,5-2 км щільність тварин все одно буде низькою", – наголосив доцент кафедри мисливствознавства та біоекології Іркутського державного аграрного університету Олександр Кондратов.

  Науковці стверджують, що тварини виходитимуть на заселені людьми території.

  Як повідомляв 5.UA, глобальна онлайн-платформа GFW (Global Forest Watch), яка досліджує стан лісів на планеті, у період із 15 по 22 липня зареєструвала в Росії 178 484 осередків займань.

  Нагадаємо, у Красноярському краї та Іркутській області Російської Федерації горять ліси, через що місцеві мешканці задихаються від смогу.

  Попередній матеріал
  Президент призначив нового чільника Житомирської ОДА – що про нього відомо
  Наступний матеріал
  "Може призвести до екокатастрофи": копачі бурштину пошкодили більш як 7 тисяч гектарів земель
  Loading...

  Одеський табір "Вікторія" вперше після смертельної пожежі заселили дітьми

  Пожежа в дитсадку у США: загинули діти

  Лісові пожежі на грецькому острові – тисячі туристів евакуйовано

  Стихія і необережність: Грецію та Іспанію охопили масштабні лісові пожежі

  У Запоріжжі спалахнула автозаправка: є потерпілий

  Кілька районів Луцька та прилеглих сіл без світла – через пожежу на підстанції