Віктор Трегубов
Віктор Трегубов 5 канал

"Хочуть не перемогти, а ствердитися чистими людьми серед багнюки": Трегубов про характер протестів у РФ

Читайте по-русски
Унаслідок останніх мирних протестів проти вибіркової реєстрації на виборах, у Москві силовики з побиттям затримали близько 700 осіб

Протести в Росії не спрямовані на перемогу чи зміну системи, це лише символічні акції. Про таке в студії "5 каналу" розповів головний редактор сайту "Петро і Мазепа" Віктор Трегубов.

"Це вже ритуальна поведінка. Дуже чітко видно, коли люди виходять, щоб щось змінити і перемогти, і коли готові битися, щоб перемогти, і коли виходять, щоб висловити своє ставлення і сказати своє "ні". Вони знають, що отримають дубцем, вони згодні з цим, не будуть перехоплювати цей дубець, не будуть закриватися, будуть просто лежати і символізувати "трагізм" російської нації", – пояснив Трегубов.

За його словами, спецпризначенці майже не калічать протестувальників у РФ, бо "б'ють по інструкції". Така ситуація є дуже подібною до ситуації в Білорусі, де також опозиція не прагне щось змінити.

"Їм не подобається формат Майдану, навіть найліберальнішим. Бо це протиприродно, з їхньої точки зору: "Проти влади треба виступати не так; жбурляти "коктейль Молотова" не цивілізовано; ми спробуємо цивілізовано". Бо вони, насправді, не хочуть перемогти, а хочуть самоствердитися саме у статусі чистих людей серед багнюки", – сказав експерт.

Також, на думку Трегубова, не змінив би ситуацію і гіпотетичний прихід до влади в РФ Навального, який є "значно більшим імперіалістом та авторитаристом, ніж Путін".

Повний запис розмови з експертом дивіться тут:

Нагадаємо, у зв'язку з реакцією російської влади на проведення акцій протесту в Москві глава британської делегації у ПАРЄ закликав переглянути повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Попередній матеріал
"Пакет на голову і заговориш": українець розповів про спроби вербування з боку ФСБ Росії
Наступний матеріал
Переобладнана міна: стали відомі подробиці загибелі 4 армійців на Донбасі