У Москві затримали понад 560 осіб
У Москві затримали понад 560 осіб Twitter / Тот самый Мартин

Зімбабве у півтора рази випереджає Росію за рівнем політичних прав і свобод – Freedom House

Читайте по-русски
Зімбабве у 2018 році вийшла з групи політично невільних країн, на відміну від путінської Росії

Сучасна Росія у понад півтора рази поступається Зімбабве в рейтингу політичних прав і громадянських свобод. У африканській країні, на відміну від правонаступниці СРСР, хоча би влада обирається на демократичних виборах.

На такі офіційні дані міжнародної правозахисної організації Freedom House звернув незалежний від Кремля аналітик Андрій Ілларіонов у своєму блозі.

"С. Собянін (мер Москви – 5.UA) заявив, що нинішня Росія – це не Зімбабве: "Хто голосніше крикне, той і влада? Ми ж не в Зімбабве живемо!". Це той нечастий випадок, коли Собянін має рацію. Хоча Зімбабве є далекою від західних стандартів цивільних свобод і політичних прав, нинішня Росія знаходиться від них ще далі", – пише Ілларіонов.

Свої міркування він підкріплює останніми даними від Freedom House.

"У той час як Росія, яка є "невільною країною з жорстко авторитарним режимом", опускається все нижче за шкалою політичних прав і громадянських свобод, швидко наближаючись до самого її дна, Зімбабве 2018 року залишила групу політично невільних країн і стала "державою з напіввільним політичним режимом", – вказує експерт.

Зростання індексу політичних свобод експерти пояснюють проведенням у африканській країні президентських виборів, які у 2018 році "хоча і супроводжувалися великою кількістю порушень, але все ж відновили сам процес обрання виконавчої влади".

Зімбабве-Росія
Зімбабве-РосіяFreedom House

Зімбабве-Росія
Зімбабве-РосіяFreedom House

Також аналітик нагадав, що опозиційний кандидат допускався у Зімбабве до виборів ще у 2002 та 2008 роках. А в тому ж 2008-му, попри поразку, був призначений керівником уряду.

"Зімбабве – це, безумовно, не Фінляндія і не Нідерланди. Але сьогодні це більш вільна країна, ніж Росія", – резюмує політолог.

Нагадаємо, під час останньої акції протесту за вільні вибори в Москві затримали понад 800 осіб. При цьому поліція діяла із особливою жорстокістю. На відеозаписах ЗМІ та очевидців зафіксовано, як ОМОНівці б’ють тих, хто лежить на землі та не чинить спротиву. Частина затриманих виявилася випадковими перехожими.

Попередній матеріал
ЦВК завершила повторний підрахунок голосів на окрузі № 50
Наступний матеріал
У США створили інтернет-приймач, який у чотири рази швидший за 5G