Патріарх Варфоломій
Патріарх Варфоломій radiosvoboda.org

"Ні кроку назад": Патріарх Варфоломій заперечив розкол у православ'ї через автокефалію ПЦУ

Читайте по-русски
Вселенський Патріарх відкинув звинувачення в тому, що поводить себе як папа Сходу і Православ'я

Вселенський Патріарх Варфоломій вважає, що у православ'ї немає розколу. Водночас він не збирається робити "ні кроку назад" щодо української теми. Відкинув він і звинувачення в папізмі. За словами голови Вселенського патріархату, у православ'ї "немає папи та папізму". Про це Варфоломій заявив у коментарі газеті Το Βήμα, інформує "24 канал".

На запитання, як він оцінює курс "нової церкви" в Україні через 2 роки після надання їй Томосу про автокефалію та чи не турбується він за загальноправославну єдність, Варфоломій відповів: "Усі, хто ставить під сумнів права та відповідальність Константинопольського патріархату, ставить під сумнів саму структуру православ'я".

Патріарх Варфоломій наголосив: "Єдність православ'я не зазнає випробувань через відповіді Вселенського патріархату на прохання українських православних. Українська автокефалія була дією відповідальності матері-церкви щодо мільйонів православних братів наших, які перебували, не зі своєї вини, поза церквою".

Варфоломій додав, що надання Україні Томосу "не було обслуговуванням політичних цілей або геополітичних інтересів".

За його словами, 2 роки по тому він бачить, як "нова церква розвивається", а митрополит Київський Епіфаній робить внесок "своїми братніми ініціативами в нормалізацію церковного життя".

Водночас він підкреслив, що "читав про насильство радикальних груп щодо православних", і "якщо це правда", то засуджує такі дії.

Щодо рішення Російської православної церкви перервати спілкування з Константинополем і з помісними церквами, що визнали ПЦУ, то Варфоломій назвав його помилковим.

І зауважив: "Тим не менш, я повторюю, розколу у православ'ї немає".

Також Варфоломій знову заявив про право Фанара (резиденція Вселенського Патріарха – ред.) вирішувати подібні проблеми: "Щодо мене як Вселенського Патріарха, я не можу покласти православну еклезіологію на вівтар принизливих мотивів. Я не маю права зробити ні кроку назад".

Водночас Вселенський Патріарх відкинув звинувачення в тому, що поводить себе як папа Сходу і Православ'я: "Ті, хто висуває це звинувачення, хочуть створити хибне уявлення про те, що Вселенський патріархат нібито порушує нормальну традицію православ'я, яку, звичайно, вони самі не тільки не поважають і не визнають, але порушують її, інтерпретують проти священних канонів".

Він підкреслив, що насправді проблема існує не в українській автокефалії та не в нібито неіснуючих або недійсних рукоположеннях в українській ієрархії, на які деякі свідомо посилаються.

"Мета полягає в тому, щоб забрати ці унікальні обов'язки Константинопольського престолу та передати їх в інші руки", – констатував Варфоломій, зауваживши, що з цим не буде миритися.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

Нагадаємо, 5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію Об'єднаної православної церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Сьогодні виповнюється два роки, як Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Об'єднаної православної церкви України. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/

Попередній матеріал
Убивство Шеремета: експрацівник білоруського спецназу, який оприлюднив аудіозаписи, готовий давати свідчення
Наступний матеріал
В Україні стартувала реєстрація на пробне ЗНО-2021
Loading...

"Треба відкинути церковну політику": Митрополит Олександр розповів, як досягти єдності з Богом

"Той, хто не приймає Собор 2018 року, ставить себе поза православ’ям", – релігієзнавець

Патріарх Варфоломій зробив більше, ніж ЄС, США і НАТО разом узяті – експертка

Два роки Православній церкві України: що змінилося за цей час

Об'єднання церков уповільнилося через погрози священикам з боку РПЦ в Україні – митрополит ПЦУ

Митрополит Олександр: протистояння Помісній українській церкві – це гібридна війна Росії проти України