Собор Православної церкви України
Собор Православної церкви України Прес-служба ПЦУ

"Той, хто не приймає Собор 2018 року, ставить себе поза православ’ям", – релігієзнавець

Читайте по-русски
Темпи визнання Єдиної помісної української церкви дуже потужні, таких не було ніколи в історії

Собор 2018 року показав, що життя ніколи не може бути абсолютно стабільним і незмінним, бо цей Собор мав би змінити філософію і світогляд дуже багатьох. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав завідувач відділу з питань релігій та забезпечення права на свободу світогляду секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Юраш.

"Тих, кого він не торкнувся і не змінив – це трагедія значно меншої нашої частини спільноти. Приклад дуже конкретний. От старообрядці в Росії (Собор 1666 року) не погодилися і сказали: "Тільки в нас благодать є, тільки в нас є істина". І що? Вони замкнулися в собі. Світове православ'я розвивалося, воно зміцніло, воно набуло нових якостей, воно стало потужнішим і глобальнішим, а старообрядці перетворилися на замкнуту локальну групу", – розповів він.

За словами Юраша, те саме зараз відбувається і з тими, хто не приймає рішення Собору 2018 року.

"Вони залишаються самі. Не православ'я стало іншим, а вони себе поставили поза православ'ям. І ще один дуже принциповий момент – це не всього лише чотири церкви визнали, а вже аж чотири. Це потужні темпи визнання, яких не було ніколи в історії", – підсумував він.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі українських церков, в якому взяли участь 192 делегати, було ухвалено рішення про створення Єдиної помісної Української Церкви, а її головою став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.

Попередній матеріал
Патріарх Варфоломій зробив більше, ніж ЄС, США і НАТО разом узяті – експертка
Наступний матеріал
Держбюджет-2021: чим обурена опозиція та невдоволені провладні депутати – включення
Loading...

Патріарх Варфоломій зробив більше, ніж ЄС, США і НАТО разом узяті – експертка

Діва Марія, Святий Йосиф та три царі у масках: як італійський скульптор підлаштував різдвяний мотив до цьогорічних подій

Божа кара страшніша за COVID-19 – на Рівненщині оштрафували вчительку, бо та не носила маску через релігійні переконання

Папа Римський призначив першого у світі кардинала-афроамериканця

Зупиниться економіка країни і буде важко всім: Зеленський назвав умови повернення до жорсткого карантину

Україна істотно обмежить паломництво хасидів до Умані – ОП