Державний бюджет 2021 є. За головний кошторис проголосувало 289 нардепів, зокрема представники партій "Слуга народу", "Батьківщина", груп "Довіра" та " За майбутнє".
Якщо порівняти з першим читанням, дефіцит бюджету зменшився на понад 23 мільярди гривень. За новим кошторисом, від 1 січня 2021 року мінімальний прожитковий мінімум становитиме 2189 грн. Збільшиться і мінімальна зарплата. Вона буде 6 тисяч гривень. А от ще на 500 грн зросте аж за рік – у грудні 2021-го.
"Якщо ми говоримо про зменшення дефіциту бюджету, а ви пам'ятаєте, що 6% було до першого читання, то зменшили до 5,5%. Це добре, це правильне рішення. Але я наполягав на тому, щоб ще зменшити на пів відсотка", – сказав голова комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев.
У 2021 році найбільше грошей отримає Мінсоцполітики – це понад 312 мільярдів гривень. Утім пенсійному фонду видатки зменшили. Також урізали фінансування Міністерства освіти та науки. Кошти мали б піти на підвищення зарплат освітянам, а от МОЗу додали ще 4 мільярди. Однак депутати кажуть, що цих грошей все одно недостатньо на доплати медикам та вакцинацію від коронавірусу.
"Ми б з радістю хотіли підвищити в рази зарплати медикам і освітянам, і нашим воїнам, які тримають оборону нашої країни. Але ми повинні тримати баланс і виходити з реальних можливостей нашої економіки", – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
"Де збільшення заробітних плат для медиків? Нам обіцяли, що буде 5%", – обурилася "слуга народу" Ірина Верещук.
Водночас у парламентській опозиції обурені збільшеними видатками на Офіс президента, Офіс генпрокурора та силовиків. І це попри те, що президент Зеленський обіцяв ці витрати зменшити.
"Це епоха хамства. Зменшилося фінансування пенсійного фонду, освіти, культури, ані гривні, фактично, ми не додали українському війську. Але при цьому у нас збережене велике фінансування Офісу президента. Збільшене майже на 40%", – наголосив депутат "ЄС" Олексій Гончаренко.
Нагадаємо, народні депутати визначилися з порядком денним на цей пленарний тиждень – останній робочий цьогоріч.