Верховна Рада України
Верховна Рада України Shutterstock

Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2021 рік

Читайте по-русски
За відповідне рішення проголосували 289 народних депутатів
Верховна Рада підтримала Державний бюджет на 2021 рік, яким передбачаються доходи в сумі 1 трлн 92 млрд грн, видатки – 1 трлн 328 млрд грн, дефіцит бюджету становитиме 5,5% ВВП.

За відповідне рішення проголосувало 289 народних депутатів.

Документом передбачено зростання ВВП на рівні 4,6%, споживча інфляція на рівні 7,3%, рівень державного боргу до ВВП закладається на рівні 64,6%. Середньорічний курс долара на 2021 рік, за яким розраховується державний бюджет, становить 29,1 грн за долар.

Зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року становитиме 6 тисяч гривень, з 1 грудня 2021 року – 6,5 тисяч гривень. Пропонується встановити у 2021 році такий прожитковий мінімум на одну особу на місяць: з 1 січня – 2189 гривень, з 1 липня – 2294 гривні, з 1 грудня – 2393 гривні.

Документом пропонується встановити мінімальну пенсію для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1769 гривень, з 1 липня – 1854 гривні, з 1 грудня – 1934 гривні.

Середню зарплату очікують на рівні 13 632 гривні на місяць, а безробіття у 9,2%.

У розрізі видатків на безпеку та оборону закладаються витрати на рівні 267 млрд грн, зокрема, 116 млрд грн передбачено на Міноборони. Міністерство внутрішніх справ отримає близько 98 млрд. Видатки на освіту становлять 174 млрд грн, з яких на доплати зарплат вчителям – 21,2 млрд грн. Видатки на медицину становлять 159 млрд грн, з яких передбачається збільшення зарплат для медиків на 30%, на програму медичних гарантій планується витрати 123,4 млрд, на боротьбу з коронавірусом – 19,4 млрд, з яких 2,6 млрд грн на вакцинацію (якщо до того часу з’явиться вакцина).

На програму "Велике будівництво" (розвиток дорожньої інфраструктури) планується виділити 150 млрд грн. На програми підтримки малого та середнього бізнесу заплановано 12 млрд грн, з яких на реалізацію програми портфельних гарантій планується виділити 10 млрд грн та на компенсацію відсотків за кредитами для мікро- та малого підприємництва – 2 млрд грн.

Нагадаємо, народні депутати визначилися з порядком денним на цей пленарний тиждень – останній робочий цьогоріч. Зокрема, крім голосування за бюджет, нардепи хочуть заслухати прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та чільника МОЗ Максима Степанова. Крім того, планують продовжити дію закону про особливий статус окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також розблокувати роботу НАЗК.

Попередній матеріал
Російські офіцери на Донбасі активно тренують снайперів – розвідка
Наступний матеріал
Чільники Мінекології та Мінветеранів подали у відставку – Разумков
Loading...
"Бюджет епохи хамства": Верховна Рада ухвалила в першому читанні головний кошторис країни

"Бюджет епохи хамства": Верховна Рада ухвалила в першому читанні головний кошторис країни

Пленарне засідання ВР: зміни до бюджету, "пакунок малюка" та розвідка

Пленарне засідання ВР: зміни до бюджету, "пакунок малюка" та розвідка

Усі видатки поставлені на паузу – Федина про дефіцит у бюджеті

Усі видатки поставлені на паузу – Федина про дефіцит у бюджеті