Національна агенція з питань запобігання корупції має відновити свою роботу, а країна – одержати бюджет на наступний рік. Народні депутати визначилися з порядком денним на цей пленарний тиждень – останній робочий цьогоріч. Про це повідомляє "5 канал".
У п'ятницю під час години запитань до уряду народні обранці хочуть знову заслухати прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та чільника МОЗу Максима Степанова. Питатимуть про доцільність локдауну, його вплив на економіку та підтримку бізнесу.
На завтра серед планів парламентарів – продовжити дію закону про особливий статус окупованих територій Донецької та Луганської Областей. Документ ухвалили 2014-го року і до повної деокупації щороку його необхідно продовжувати. Також винесуть на фінальне голосування бюджет на 2021-й рік.
Доопрацьований до другого читання документ уже розкритикували в опозиції. У партії "Європейська солідарність" заявляють, що основний кошторис не має достатнього фінансування освіти, медицини та оборонного сектору. Не прописані там чіткі статті на подолання пандемії.
"Забирають у лікарів, не збільшують зарплати освітянам, навіть на 40-70% до злиденних 4-5 тисяч гривень, не кажучи вже про 4 тисячі доларів. Це буде бюджет епохи бідності, тому що там дійсно не передбачені кошти на вакцинацію. А потрібно не 2,5 млрд, а десь 15 млрд. Не передбачені кошти на кисень, не передбачені кошти для локдауну на компенсацію бізнесу", – зазначила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.
А в "Батьківщині", щоби підтримати лікарів та пацієнтів, запропонували створили ковідний фонд, як це було у бюджеті цього року.
"Фракція "Батьківщина" наполягає на створенні антиковідного фонду – це безплатне вакцинування, це підтримка лікарів, вчителів, молодшого медичного персоналу, що дасть можливість принаймні в цьому найважчому році хоча б якусь достойну зарплату, щоб ці люди отримували, які перебувають на передовій", – заявив Сергій Соболєв з "Батьківщини.
Ірина Сисак, "5 канал"