Завідувач відділу з питань релігій та забезпечення права на свободу світогляду секретаріату КМУ
Завідувач відділу з питань релігій та забезпечення права на свободу світогляду секретаріату КМУ 5 канал

Релігієзнавець розповів, хто має контролювати православні храми України

Читайте по-русски
Дотримання чинного закону про свободу совісті місцевою владою припинило б суперечки між ПЦУ і РПЦ в Україні щодо контролю над храмами

Згідно з чинною редакцією закону "Про свободу совісті та релігійні організації", контролювати православні храми Україні мають церкви, які підтримує більшість з двох третин місцевих вірян.

Про це в ефірі програми "Країна" на "5 каналі" сказав завідувач відділу з питань релігій та забезпечення права на свободу світогляду секретаріату КМУ Андрій Юраш.

"Доповнення до закону про свободу совісті – вони покроково розписують, як має в таких випадках діяти і місцева влада, і будь-які органи, які дивляться за цим. Для того, щоби тут унормувати і відповідно винятково до закону припинити всі суперечки", – сказав він.

Посадовець додав, що згідно з законом контроль над храмом має переходити до церкви, яка отримає більшість у дві третини місцевих вірян.

Нагадаємо, в листопаді громаді Православної церкви України в селі Успенка, що на Кіровоградщині, вдалося виконати ухвалу суду, увійти до храму й змінити замки, незважаючи на те, що біля храму їх уже чекали "тітушки", завезені з інших сіл. Вони перешкоджали службовцям та громаді ПЦУ, заблокували вхідні ворота й зачинили двері храму.

 

Попередній матеріал
Сутички, "силовий розгін" протесту і потерпілі: як минув мітинг ФОПів на Майдані
Наступний матеріал
Митрополит Олександр: протистояння Помісній українській церкві – це гібридна війна Росії проти України
Loading...

Діва Марія, Святий Йосиф та три царі у масках: як італійський скульптор підлаштував різдвяний мотив до цьогорічних подій

Божа кара страшніша за COVID-19 – на Рівненщині оштрафували вчительку, бо та не носила маску через релігійні переконання

Папа Римський призначив першого у світі кардинала-афроамериканця

Зупиниться економіка країни і буде важко всім: Зеленський назвав умови повернення до жорсткого карантину

Україна істотно обмежить паломництво хасидів до Умані – ОП

Репресії та кримінальні переслідування: Україна звинуватила РФ у розпалюванні релігійної ворожнечі в Криму