Митрополит Олександр
Митрополит Олександр 5 канал

Митрополит Олександр: протистояння Помісній українській церкві – це гібридна війна Росії проти України

Читайте по-русски
Архієрей вважає, що необхідний закон, який зобов'яже релігійні організації називатися тим, ким вони є несправді

Митрополит Переяславський і Вишневський Православної церкви України Олександр (Драбинко) вважає, що перед людьми потрібно було поставити правильне запитання і пояснити українцям, що в Україні є російська церква, яка прикривається українською вивіскою і назвою. Про це він розповів в ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

"Треба людям сказати, що є російська церква в Україні. Треба визнати цей факт, а потім ходити по селу зі списками – ви за Онуфрія чи за свою українську церкву? Не треба вводити людей в оману. Це саме основне, чим не потрібно було займатися із самого початку процесу надання автокефалії Канонічній православній церкві України. Не потрібно було приймати якихось документів у Києво-Печерській Лаврі", – сказав він.

За словами митрополита, в Україні є закони, які, на жаль, не діють, і потрібно, щоб запрацювали судова і юридична системи, котрі зобов'язують релігійні організації самоназиватися тим, чим вони є насправді.

"Коли ми будемо чітко знати і називати речі своїми іменами, тоді відкриються очі в наших віруючих і вони знатимуть, як правильно вчинити і що від них хочуть. На сьогоднішній день у нас не працює законодавча база і вона не запущена в дію з різних причин. У тому числі – це блокування певними особами, котрі не хочуть, щоб в Україні була помісна церква", – розповів він.

Митрополит Олександр зазначив, що протистояння помісній українській церкві – це один з елементів гібридної війни, яку веде Російська Федерація проти України.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі українських церков, в якому взяли участь 192 делегати, було ухвалено рішення про створення Єдиної помісної української церкви, а її головою став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.

Попередній матеріал
Релігієзнавець розповів, хто має контролювати православні храми України
Наступний матеріал
У Києві закривали станції метро "Хрещатик" та "Майдан Незалежності" – їхню роботу відновлено (оновлено)
Loading...

Два роки з Православною церквою України: перемоги та виклики – ток-шоу "Країна"

Вселенський Патріарх та Предстоятель ПЦУ подякували Петру Порошенку за зусилля задля отримання Томосу

"Саме за це Порошенка так ненавидять у Москві" – здобуття духовної незалежності від РПЦ є стратегічним і зумовлює розвиток України

Життя після Об'єднавчого собору: як парафіяни вже два роки ділять храм на Вінниччині

Брифінг митрополита Епіфанія з нагоди річниці заснування ПЦУ

Подячний молебень з нагоди заснування Православної церкви України – трансляція