Лана Самохвалова
Лана Самохвалова 5 канал

Патріарх Варфоломій зробив більше, ніж ЄС, США і НАТО разом узяті – експертка

Читайте по-русски
Голова спільноти "За єдину помісну церкву" часів здобуття Томосу назвала автокефальну кампанію "дев'ятьма місяцями хресної дороги"

Чільниця спільноти "За єдину помісну церкву" (2014-2019) Лана Самохвалова назвала "емоційним подвижництвом" зусилля українських вірян та духовенства задля отримання Томосу про автокефалію через потужний спротив РПЦ на всіх рівнях.

Про це вона сказала в ефірі програми "Країна" на "5 каналі".

"Це були дев'ять місяців хресної дороги. Кожен місяць були візити політиків РПЦ, Кремля по всіх помісних церквах. "Спамили" за допомогою УПЦ МП офіс Вселенського Патріархату, постійно тиснули на оточення Вселенського Патріарха. Ми знаємо, наскільки важко він приймав це рішення – дуже важко. І наскільки він був неухильний – він постійно подавав нам ці сигнали про те, що "Не хвилюйтеся, рішення прийняте". Хоча для нашої пастви і для нашого духовенства це було емоційне подвижництво", – розповіла вона.

Керівниця спільноти "За єдину помісну церкву" часів здобуття Томосу додала, що в Україні дуже чекають на візит Патріарха Варфоломія.

"Ми б дуже хотіли висловити йому свою вдячність і любов. Ми розуміємо, що він зробив більше, ніж ЄС, США і НАТО разом узяті", – наголосила Самохвалова.

Нагадаємо, у другу річницю Об'єднавчого собору 15 грудня Петро Порошенко подякував Вселенському Патріарху за надання Українській церкві Патріаршого і Синодального Томосу про автокефалію і всі зусилля щодо її підтримки, а Вселенський Патріарх та Предстоятель ПЦУ подякували Петру Порошенку за зусилля задля отримання Томосу.

 

Попередній матеріал
Вифлеємський вогонь миру привезли в зону ООС: бійці обіцяють зберегти його до Різдва
Наступний матеріал
"Той, хто не приймає Собор 2018 року, ставить себе поза православ’ям", – релігієзнавець
Loading...