ПЦУ
ПЦУ Facebook

УПЦ МП припинила своє існування – Вселенський Патріарх

  Читайте по-русски
  Станом на жовтень 2020 року ПЦУ визнали чотири православні церкви

  Вселенський Патріарх Варфоломій підтвердив, що ПЦУ є єдиною канонічною православною церквою в Україні. Про це він написав у листі до редакторів видання Сerkvarium, повідомляє "Главком".

  Патріарх нагадав, що Об'єднавчий Собор українських церков у грудні 2019 року обрав митрополита Епіфанія канонічним митрополитом Київським і всієї України та прийняв Статут Церкви України.

  "З тих пір нова автокефальна церква України є єдиною канонічною Православною церквою на території Української Держави, та Блаженніший Митрополит Київський та всієї України має бути визнаний її канонічним Предстоятелем", – підкреслив Варфоломій.

  Константинополь підкреслив, що ієрархи УПЦ МП, (РПЦ в Україні) вже не є місцевими правлячими єпископами.

  "Тим не менше, в дусі пастирської чуйності, ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, хто перебувають (мають резиденцію) в Україні, ієрархів, згідно з каноном 8 І Нікейського собору, сподіваючись, що волею Божою вони незабаром об'єднаються з помісною Церквою", – повідомив патріарх.

  Тобто митрополит Онуфрій уже не розглядається Константинополем як канонічний митрополит Київський, а лише як ієрарх, який проживає в Києві.

  Нагадаємо, ПЦУ отримала Томос про автокефалію у січні 2019 року. Після цього Константинополь став вважати Православну церкву України єдиною визнаною правонаступницею Київської митрополії, яка існувала в складі Вселенського патріархату з 10 століття.

  Станом на жовтень 2020 року ПЦУ визнали чотири православні церкви: Вселенський патріархат, Александрійський патріархат, Православна церква Еллади та Православна церква Кіпру.

  З 11 жовтня 2018 року, коли відбулося скасування акту від 1686 року про тимчасову передачу Київської митрополії в управління Московської церкви, в Україні УПЦ МП більше не існує.

  Повідомляється, що РПЦ не визнає рішення Вселенського патріархату та розірвала канонічне спілкування з Фанаром та церквами, які визнали ПЦУ.

  Попередній матеріал
  Призначення Тупицького головою КСУ лобіювали глава Офісу Зеленського Богдан і Портнов – Бутусов
  Наступний матеріал
  "Варіант не виключається": у МОЗ допускають повторне закриття метрополітену
  Loading...