Перше засідання Національної інвестиційної ради
Перше засідання Національної інвестиційної ради Офіційний сайт Президента України

Міжнародні інвестори попередили про можливі втрати України, якщо не припиниться тиск на НБУ

  Читайте по-русски
  У заяві також зазначили, що нині НБУ є "найбільш обнадійливою установою" для іноземних інвестиційних структур і бізнес-спільноти

  Про можливі втрати України, якщо не припиниться тиск на Національний банк України, застерегли міжнародні інвестори. Іноземна ділова спільнота, яка охоплює впливові бізнесові асоціації, інвесторів зі США та інших країн, звернулася з цим до Володимира Зеленського. Відповідний документ з'явився в розпорядженні видання "Укрінформ".

  У ньому йдеться, що міжнародники стурбовані відставкою голови НБУ, а також викликами для незалежності Нацбанку й продовження програми МВФ.

  У заяві також зазначили, що нині НБУ є "найбільш обнадійливою установою" для іноземних інвестиційних структур і бізнес-спільноти. Утім, відставка Якова Смолія надсилає неправильні сигнали та ставить під сумнів, зокрема, зобов'язання президента щодо захисту інвесторів в Україні.

  Унаслідок цього деякі вже призупинили свої інвестиції. Міжнародна спільнота закликала чільника Держави Зеленського розпочати ефективний діалог із центробанком. А в разі відставки Смолія, має бути кандидат, який здатен зберегти незалежність НБУ.

  Нагадуємо, 1 липня з'явилася інформація, що глава НБУ Яків Смолій подав президенту України заяву про відставку і пояснив це систематичним політичним тиском, здійснюваним на центробанк протягом тривалого часу.

  Як повідомляв 5.UA, посли країн G7 уже закликали владу Зеленського не підривати інституцію, бо це ставить під загрозу реформи в Україні. У правління НБУ заявили, що свою роботу продовжать, але перестороги Смолія щодо політичного тиску розділяють.

  Тим часом найбільша інвесткомпанія України Dragon Capital вирішила призупинити нові вкладання в Україну. Там заявили, що відставка голови НБУ через політичний тиск – "це найгірше, що було зроблено із боку влади" і це "червона лінія для всіх інвесторів".

   

   

  Попередній матеріал
  Ракетні комплекси, 87 тисяч військових і 5000 одиниць техніки: Росія зосереджує сили на кордоні з Україною
  Наступний матеріал
  Захворюваність на COVID-19 тримається на високому рівні – другий день поспіль майже 900 нових випадків
  Loading...

  Комітет ВР підтримав відставку Смолія з посади голови НБУ – подробиці

  Час для заяви про відставку Смолія максимально невдалий – Мінфін

  "Наср*в під кінець": як відставку Смолія обговорювали нардепи "Слуги народу" – фото

  Кого називають імовірними кандидатами на посаду голови Нацбанку – включення

  Відставка Смолія з посади голови НБУ була прямою вимогою Зеленського – журналіст

  МВФ закликає забезпечити незалежність Нацбанку в Україні – реакція на відставку Смолія