Яків Смолій
Яків Смолій Національний банк України / Flickr

Євросоюз відреагував на можливу відставку Смолія

  Читайте по-русски
  Утворення сильного та незалежного НБУ було фундаментальним досягненням України і залишається критично важливим для її майбутнього успіху, зазначили в ЄС

  Євросоюз занепокоєний можливою відставкою голови НБУ Якова Смолія, пов'язаною з ймовірним політичним тиском. Про це йдеться у заяві речника ЄС, повідомляє "Укрінформ".

  "Оголошення про відставку голови Національного банку України Якова Смолія, пов'язаною з ймовірним політичним тиском, надсилає тривожний сигнал. Національний банк має зберігати здатність до незалежного виконання власної ролі. Підрив цієї важливої інституції негативно впливає на довіру та підтримку до порядку денного реформ в Україні", – йдеться у заяві.

  Зазначається також, що утворення сильного та незалежного Національного банку було фундаментальним досягненням України, і залишається критично важливим для її майбутнього успіху.

  "Протягом минулих років Національний банк України здійснював рішучі й дуже необхідні кроки для забезпечення макрофінансової стабільності України та для її сталого економічного відновлення. Політика Банку добре служила народу та економіці України, стабілізуючи національну валюту, скорочуючи інфляцію та збільшуючи резерви іноземної валюти, зокрема, шляхом реструктуризації всього банківського сектора та відновлення активів, що були втрачені за наслідками банківського шахрайства", – йдеться в документі.

  У заяві Євросоюзу також зауважили, що просування України шляхом реформ є складним, особливо в поточних виключних умовах пандемії коронавірусу. Європейський Союз продовжуватиме підтримувати Україну в імплементації дуже потрібних реформ, та розраховує, що влада України буде дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

  Нагадаємо, комітет із питань фінансів, податкової та митної політики схвалив проєкт постанови про звільнення Якова Смолія.

  Попередній матеріал
  "Черговий удар по системі протиповітряної оборони": ДБР проводить обшуки в зенітних ракетних бригадах
  Наступний матеріал
  Поліція упіймала чоловіка, який влаштував різанину на Житомирщині
  Loading...

  Комітет ВР підтримав відставку Смолія з посади голови НБУ – подробиці

  МВФ закликає забезпечити незалежність Нацбанку в Україні – реакція на відставку Смолія

  Монобільшість голосуватиме за відставку Смолія, а в опозиції пояснили, чому це проблема для країни – включення

  Відставка Смолія викликає серйозні занепокоєння щодо відданості України реформам – пані посол Канади в Україні

  Заява депутатів "ЄС" щодо відставки Смолія – відео

  Зеленський передав на розгляд у Верховну Раду проєкт постанови про звільнення Смолія