openzambia.com

Після відставки Смолія Україна скасувала випуск єврооблігацій і таким чином не залучила $1 млрд – Фурса

  Читайте по-русски
  Розміщення було скасовано за ініціативою емітента, тобто України

  Україна скасувала угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій на 1,75 млрд дол. із можливістю викупу на 750 млн дол. єврооблігацій із погашенням у 2021-2022 роках. Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Міністерстві фінансів у четвер.

  Про це повідомляється в розсилці британського економіста Тімоті Еша. Інформація підтверджується також у повідомленні служби новин Лондонської біржі.

  Розміщення було скасовано за ініціативою емітента, тобто України, уточнює джерело "НВ Бізнес".

  Мінфін поки не коментує інші подробиці, відповідна інформація буде оприлюднена пізніше після узгодження з юристами.

  Що це означає для України, пояснив економіст, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса. Він каже, що Україна таким чином не залучила 1 мільярд доларів.

  "Ганьба. Угоду, яку вчора провів Мінфін із розміщення єврооблігацій, сьогодні скасовано. Причина – підрив незалежності Національного Банку. Це безпрецедентна подія. Україна не привернула 1 млрд доларів нових грошей. Інвестори не люблять, коли їх кидають. І для України грошей більше немає", – написав Фурса.

  Довідка. Угода була розпочата 1 липня. Спочатку орієнтир прибутковості дорівнював 7,875%, потім він був знижений до 7,625%, і, нарешті, до 7,3-7,4%. Сумарний "новий" попит (тобто без урахування пред'явлених до викупу в рамках проведеного паралельно з новим розміщенням тендера за двома старими випусками) становив $7,5 млрд.

  Однак увечері 1 липня з'явилася інформація, що глава НБУ Яків Смолій подав президенту України заяву про відставку і пояснив це систематичним політичним тиском, здійснюваним на центробанк протягом тривалого часу.

  Як повідомляв 5.UA, посли країн G7 уже закликали владу Зеленського не підривати інституцію, бо це ставить під загрозу реформи в Україні. У правління НБУ заявили, що свою роботу продовжать, але перестороги Смолія щодо політичного тиску розділяють.

  Тим часом найбільша інвесткомпанія України Dragon Capital вирішила призупинити нові вкладання в Україну. Там заявили, що відставка голови НБУ через політичний тиск – "це найгірше, що було зроблено із боку влади" і це "червона лінія для всіх інвесторів".

  Попередній матеріал
  Відставка Смолія з посади голови НБУ була прямою вимогою Зеленського – журналіст
  Наступний матеріал
  "Судять за протидію Москві": Андрій Хливнюк прокоментував справи проти Порошенка
  Loading...

  "Це справжня катастрофа": хто прагнув звільнення Смолія та як на це реагує громадськість

  Відставка Смолія: правління НБУ продовжить роботу, але перестороги щодо політичного тиску розділяє – заява

  "Через систематичний політичний тиск": голова НБУ написав заяву про відставку

  Суд на вимогу НБУ закрив низку проваджень на мільярдні позови до компаній Коломойського

  Україна повністю отримала $2,1 млрд першого траншу від МВФ

  НБУ знизив облікову ставку до 6% – це найнижчий рівень в історії України