Яків Смолій
Яків Смолій Скріншот відео

НБУ знизив облікову ставку до 6% – це найнижчий рівень в історії України

Читайте по-русски
Інфляція у квітні-травні коливалася біля позначки у 2%

Національний банк України вдруге поспіль знизив облікову ставку одразу на 2% – з 12 червня вона становитиме до 6%. Це найнижчий рівень в історії незалежної України.

"З високою імовірністю споживчий та інвестиційний попит залишатиметься пригніченим довше, ніж прогнозувалося у квітні. З одного боку, це утримуватиме інфляцію нижче цільового рівня довше, ніж передбачає квітневий прогноз. З іншого боку, це означає, що падіння української економіки може бути глибшим, ніж очікувалося. Такий розвиток подій вимагає подальшого пом'якшення монетарної політики для підтримання економіки на етапі поступового згортання карантину", – заявив під час брифінгу голова НБУ Яків Смолій.

У Нацбанку повідомили, що інфляція у квітні-травні коливалася біля позначки у 2% і була меншою, ніж очікувалося, і нижче цільового діапазону в 5% ± 1%. Регулятор пояснює це падінням споживчого попиту, а також здешевленням енергоносіїв, збільшенням пропозиції овочів і "замороженням" цін на значну кількість послуг під час карантину .

У НБУ прогнозують, що надалі інфляція зростатиме помірними темпами, але ймовірно повертатиметься до діапазону в 4-6% довше, ніж прогнозувалося.

"З огляду на очікуване перебування інфляції нижче цілі більш тривалий час, правління Національного банку знизило облікову ставку на 2 процентних пункти – до 6%. Таким чином, загалом із початку року облікова ставка зменшилася на 7,5 процентних пунктів і досягла найнижчого рівня за історію незалежної України", – вказали в Нацбанку.

Попередній матеріал
"Ми скучили за глядачами": артисти розповіли про збитки та прогнози в музичній індустрії
Наступний матеріал
Міжнародний географічний бренд – "Мелітопольська черешня": виробники завершують реєстрацію
Loading...