НБУ
НБУ 5 канал

Нацбанк знизив облікову ставку до 8%

Читайте по-русски
Українська економіка скоротиться на 5% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки, зазначили в НБУ

Національний банк України вирішив з 24 квітня знизити облікову ставку з 10 до 8% річних. Про це повідомили в НБУ.

"Продовження пом'якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів", – повідомили у Нацбанку.

Там додали, що інфляція у березні-квітні була нижчою, ніж очікувалося, попри тимчасове зростання цін протягом перших тижнів карантинних заходів.

"У минулому місяці зростання споживчих цін у річному вимірі сповільнилося до 2,3%. Зростання цін стримували насамперед три фактори: здешевлення енергоносіїв на світових ринках, відображення залишкових ефектів від торішнього зміцнення гривні, а також збільшення пропозиції сирих продуктів харчування. Ці чинники переважили зворотний тиск на ціни з боку березневого послаблення гривні та ажіотажного попиту на окремі товари після запровадження карантинних заходів", – розповіли в НБУ.

За попередніми даними онлайн-моніторингу Нацбанку, інфляція у квітні також залишатиметься низькою. Підвищений попит на товари першої необхідності та ажіотаж на валютному ринку, спричинений психологічними чинниками, досить швидко вичерпалися. Тож ціни на більшість продуктів харчування та ліки, які зросли під час перших тижнів карантину, впродовж останніх тижнів знижувалися.

"Інфляція у 2020 році залишиться в цільовому діапазоні 5% +/- 1 відсотковий пункт. Монетарні та фіскальні заходи з підтримки економіки не стануть цьому на заваді. Інфляція помірно прискориться в подальші місяці і на кінець 2020 року становитиме 6%, тобто залишиться в межах цільового діапазону. Заходи фіскальної та монетарної політик, спрямовані на підтримання бізнесу та населення, частково компенсують падіння споживчого попиту. Однак споживчий попит залишатиметься пригніченим ще досить тривалий час після завершення дії карантину, і це стане на заваді зростанню інфляції понад цільовий рівень у поточному році", – йдеться в повідомленні.

Нацбанк прогнозує, що внаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії та глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5,0% у 2020 році, але відновить зростання на рівні приблизно 4% у наступні роки.

"Негативний вплив пандемії на українську економіку очікується відносно короткостроковим, але досить потужним. Карантинні заходи вже зменшили ділову активність, споживання та зайнятість населення. Скорочення глобального попиту також обмежує експортні можливості країни. За нашими оцінками, вплив цих чинників на економіку найвідчутніше позначиться упродовж другого кварталу цього року. Поступове скасування карантинних обмежень зумовить відновлення української економіки в другому півріччі 2020 року. Цьому сприятиме також м'яка фіскальна та монетарна політики. Збільшення урядом бюджетних видатків на подолання кризи і заходи Національного банку з підтримання банківської системи зменшать негативний вплив пандемії на економіку", – вважають у Нацбанку.

Як повідомляє "ЛІГА.Финансы", всі припущення НБУ базуються на сподіванні, що Україна до кінця другого кварталу (закінчується червнем) отримає $ 2 млрд першого траншу за новою програмою співпраці з МВФ, які будуть спрямовані на фінансування потреб бюджету.

Від прогресу у співпраці з Фондом залежить швидкість, з якою Нацбанк в подальшому буде знижувати облікову ставку. Базовий сценарій НБУ – зниження до 7% в четвертому кварталі 2020 року. На такому рівні регулятор планує залишити ставку щонайменше до кінця 2022.

Нагадаємо, із 13 березня НБУ знизив облікову ставку до 10% річних.

Попередній матеріал
Попри заборону, продуктові ринки в Харкові працюють на повну – що каже Кернес та як реагує поліція
Наступний матеріал
У Почаївській лаврі збільшилася кількість хворих на COVID-19 – подробиці
Loading...

Рішення НБУ щодо монетарної політики – брифінг Якова Смолія

Нацбанк попередив про великодні вихідні в банківської системи

Чи зросли ціни на продукти та що з гривнею: Нацбанк проаналізував ситуацію в Україні під час карантину

Рада б'є рекорди: "антиколомойський законопроєкт" зібрав понад 10 тис. правок (оновлено)

Борщовий набір і гречка: у НБУ розповіли, які продукти продовжують дорожчати

Ажіотаж та економічна криза: чи витримає удар коронавірусом українська гривня