Економіка в епідемію
Економіка в епідемію Depositphotos

"Політ нормальний": у Нацбанку розповіли, як українська економіка пережила перший місяць карантину

Читайте по-русски
Надалі – Україні обов'язково потрібна підтримка МВФ та міжнародних донорів

Українська економіка та банківська система "досить спокійно" пережили перший місяць карантинних заходів, які були запроваджені в Україні через спалах пандемії коронавірусної хвороби. Так вважають у Національному банку.

На сторінці в соцмережі Facebook НБУ виклав 10 фактів та висновків щодо цього періоду.

  1. Українці довіряють гроші банкам. Гривневі кошти на рахунках населення в банках із початку березня до 10 квітня збільшилися на 11,6 млрд грн (+4%). В іноземній валюті – навпаки, скоротилися, на $182 млн дол (-2%).
  2. Банки мають достатній запас міцності. Ліквідність банків – понад 200 млрд грн. Ще понад 30 млрд грн – у касах банків. Валютна ліквідність становить $7,9 млрд. У НБУ запевняють – цього цілком достатньо, аби без проблем впоратися з підвищеним попитом на зняття готівки.
  3. Усі фінансові послуги доступні. У штатному режимі продовжують працювати близько 70-75% відділень банків та більш як 95% банкоматів. Також усі послуги доступні в режимі онлайн.
  4. Банки продовжують кредитувати. Попри сповільнення – кредитування населення продовжує зростати на 27% у річному вимірі. Але змінюється валюта кредиту – на це вплинули гірші очікування бізнесу.
  5. "Дбаємо про позичальників". Банки продовжують оголошувати кредитні канікули для позичальників на час карантину. Про можливість реструктуризації кредитів оголосили вже майже три десятки фінустанов.
  6. Настрої бізнесу очікувано погіршилися. Підприємці очікують на зниження продажів та виробництва. Найбільше постраждав бізнес, орієнтований на послуги. Найменш песимістичні – експортери.
  7. Ситуація на ринку праці ускладнилася. Більшість підприємств намагається зберегти співробітників. Проте – не наймають нових співробітників. Співвідношення резюме/вакансії зростає в усіх сферах, крім торгівлі, медицини та сільського господарства.
  8. Ціни зростають повільно. Інфляція у березні залишалася на рівні 2,3%. Втім ціни на м'ясо, овочі, крупи, ліки, товари особистого догляду – таки зростали швидше. Причинами в Нацбанку назвали ажіотажний попит та скорочення пропозиції через карантин. Але упродовж останнього тижня ціни на ці товари припинили зростати.
  9. Ажіотаж на валютному ринку швидко вщухнув. Психологічні чинники поступилися економічним. Протягом українці більше продавали валюту.
  10. Міжнародних резервів достатньо, щоб не допустити розгойдування курсу. У "скарбничці" – понад $25 млрд. Це приблизно стільки ж, скільки було на початку року.
Як українська економіка пережила перший місяць карантину
Як українська економіка пережила перший місяць карантинуНБУ

"Перший місяць карантину ми пройшли з запасом міцності та впевненості. "Політ нормальний". Однак надалі для зменшення негативного впливу коронавірусу на економіку та громадян нам обов'язково потрібна підтримка МВФ та міжнародних донорів", – резюмується у повідомленні.

Нагадаємо, у МВФ спрогнозували, яке буде падіння ВВП в Україні через коронавірус.

Попередній матеріал
У Росії переносять дату завершення Другої світової війни
Наступний матеріал
Стало відомо, куди підуть гроші від штрафів за порушення карантину
Loading...

На Великдень йти й молитися біля храмів: МП нехтує карантином попри спалах COVID-19 у Лаврі

Більшість мешканців столиці підтримують закриття метро та носіння маски у громадських місцях

"Я зла, як пантера": у Чернівцях жінка під собором облаяла поліцейських через карантин – відео (18+)

Коронавірус в Україні: чому МОЗ не тестує кожен підозрілий випадок

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше на вечір 14 квітня

У МВФ спрогнозували, яке буде падіння ВВП в Україні через коронавірус