Продукти
Продукти Depositphotos

Ціни на харчі в Україні стабілізувалися, а на деякі позиції навіть знизилися – НБУ

Читайте по-русски
Міцна гривня сприяла також здешевленню ліків

Попит на валюту не перевищує пропозиції, тому долар залишається на стабільних позначках. Ціни на харчі в Україні стабілізувалися, а на деякі позиції навіть знизилися. Зокрема, йдеться про овочі, цитрусові та гречку. 

У Національному банку проаналізували економічну ситуацію п'ятого тижня карантину в країні. За даними НБУ, міцна гривня сприяла також здешевленню ліків. Натомість зросли ціни на товари для особистого догляду та прибирання – аналітики повідомляють про зростання попиту саме на цю продукцію.

В умовах карантину зберігаються песимістичні настрої в бізнесу. Експортери очікують подальшого падіння виробництва та продажів. Нарощують активність лише аграрії – у зв'язку з посівною. А також – імпортери, передусім завдяки відновленню поставок із Китаю. Втім, ситуація на ринку праці залишається напруженою.

"З середини березня кількість нових вакансій впала удвічі. Співвідношення нових резюме до нових вакансій збільшується в усіх містах в усіх секторах. Ситуація дещо краща в с/г, фінансах, медицині та роздрібній торгівлі. Кількість нових резюме в останні тижні практично не змінюється, водночас зростає рівень безробіття. Це, ймовірно, пов'язано з полегшенням процедури отримання державної допомоги", – каже директор департаменту монетарної політики НБУ Володимир Лепушинський. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський звернувся до роботодавців із проханням не звільняти людей і сказав, що зараз розробляються державні програми для підтримання і бізнесу, і громадян.

Попередній матеріал
Ще 6 місць для обсервації українців, які повернуться з-за кордону, підготувала Київщина
Наступний матеріал
Справи проти патріотів та чи впораються влада й силовики з вірянами, які проігнорують вимоги карантину – "ІнфоВечір"
Loading...

"Політ нормальний": у Нацбанку розповіли, як українська економіка пережила перший місяць карантину

Чи зросли ціни на продукти та що з гривнею: Нацбанк проаналізував ситуацію в Україні під час карантину

НБУ заборонив українським банкам вводити будь-які обмеження за депозитами – подробиці

У НБУ розповіли, як оброблятимуть готівку, щоб запобігти поширенню коронавірусу

Як працюватимуть банки під час карантину – у НБУ дали роз'яснення і поради

У Нацбанку розповіли, як знезаражуватимуть гривні