Магазин
Магазин 5 канал

Чи зросли ціни на продукти та що з гривнею: Нацбанк проаналізував ситуацію в Україні під час карантину

Читайте по-русски
Зростання вартості лимонів в НБУ пояснюють складнощами імпорту

Ціни на продукти не зросли, гривня зміцнилася, а бензин здешевів. Національний банк України проаналізував економічну ситуацію, яка склалася цього тижня, повідомляє "5 канал".

В НБУ зазначили, що пальне на заправках стало доступнішим завдяки падінню світових цін на нафту. Також зауважили, що у магазинах немає дефіциту продуктів, ціни на них стабілізувалися.

А овочі та фрукти навіть подешевшали, за винятком лимонів. У НБУ це пов'язують зі складнощами імпорту цитрусових в умовах карантину в усьому світі.

Гривня зміцнилася, кажуть експерти, – через зниження попиту на долар серед населення.

Попри відносну стабільність, працедавці завмерли в очікуванні, – додають у Нацбанку – виробництво значно упало, нових вакансій на ринку майже немає.

"Настрої підприємств дещо погіршилися. Підприємства очікують подальшого зниження обсягів виробництва. Відповідно, вони не готові набирати новий персонал, кількість вакансій скорочується. Кількість резюме збільшується в усіх сферах, крім медицини, торгівлі та сільського господарства. Добре новина в тому, що підприємства не налаштовані на скорочення і намагаються зберегти персонал", – заявив Володимир Лепушинський, директор департаменту монетарної політики НБУ.

Нагадаємо, до кінця місяця в Україні може подорожчати хліб. Виробники заявляють: ціну вимушені будуть підняти через зростання вартості борошна на 20%.

Попередній матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – що відомо станом на вечір 10 квітня
Наступний матеріал
Антимайданівські забаганки Портнова руками ДБР: про обшуки в Тетяни Чорновол – "ІнфоВечір"
Loading...

НБУ заборонив українським банкам вводити будь-які обмеження за депозитами – подробиці

У НБУ розповіли, як оброблятимуть готівку, щоб запобігти поширенню коронавірусу

Як працюватимуть банки під час карантину – у НБУ дали роз'яснення і поради