Хліб
Хліб відкриті джерела

Хліб в Україні може подорожчати до кінця квітня – що стало причиною

Читайте по-русски
Експерти прогнозують: за буханець українці платитимуть більше на 10-15%

До кінця місяця в Україні може подорожчати хліб. Виробники заявляють: ціну вимушені будуть підняти через зростання вартості борошна на 20%. Це сталося через підвищений попит на українське зерно за кордоном. У Мінекономіки кажуть: продовольча криза Україні точно не загрожує, бо зерна в засіках достатньо. Утім, є ще одна причина ймовірного стрибка цін на хліб. Яка саме, знає кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.

Услід за овочами, фруктами та гречкою невдовзі може подорожчати і хліб. Про це поки що непублічно кажуть виробники соціального продукту номер 1. Причина – в Україні дорожчає пшениця, а отже ціна на паляницю може зрости вже найближчими тижнями.

Першими про подорожчання два тижні тому заговорили в асоціації, що об'єднує виробників борошна та хліба. Кажуть: причина в зростанні цін на зерно, яке масово йде на експорт.

"На жаль, буде рости ціна на хліб. Ціна на зерно збільшилася на 10-12%. У собівартості борошна 90% – це ціна зерна", – говорить Родіон Рибчинський, директор Спілки "Борошномели України".

У київському кіоску про те, що цінники змінять вже у квітні, скромно згадали наприкінці рекламного борду.

Продавчиня Вікторія дістає з-за прилавку найпопулярніший, так званий, соціальний хліб.

"Батон отакий – 12,80. Український – 18,40", – розповідає продавчиня. І каже: "Ціни подорожчають".

Уже до кінця цього місяця хліб таки подорожчає, підтверджують на підприємствах. Прогнозують – що за буханець українці платитимуть більше на 10-15%. А отже за два-три тижні Вікторія продаватиме ось цей товар щонайменше на 2 гривні дорожче. За словами керівника одного з підприємств, від різкого стрибка поки що рятують стабілізація курсу гривні та постачання борошна на заводи з державних запасів за фіксованими цінами.

"Подорожчання хліба напряму пов'язане з ростом цін на борошно на 20%. А в собівартості хліба борошно становить 40%. Якщо така тенденція зберігатиметься, то з кінця квітня ціни на хліб можуть вирости на 10-15%", – повідомляє Юрій Триндюк, президент ТОВ "Хлібні інвестиції".

Різко розкритикували наміри виробників хліба підвищити ціни в "Українському клубі аграрного бізнесу". Бо під час поширення коронавірусу та економічної кризи піднімати ціну на продукт номер один вважають мародерством.

"Українські пекарі, на жаль, хочуть використати ситуацію з коронавірусом для того, щоби підняти або ціни, або заборонити експорт пшениці з тим, щоби більше заробити грошей. Пекарі мають просто-напросто закрити очі на ті свої надприбутки, які в них були раніше, і продавати хліб з мінімальною маржею для того, щоб українці мали доступ до цього основного продукту", – говорить Алекс Ліссітса, президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Здорожчання може бути на 10-12% і не більше, реагують в Мінекономіки. Бо саме настільки знецінилася гривня. Решта – це нажива в час кризи. Обіцяють, що ціни на соціальні харчі, серед яких і хліб, контролюватиме й уряд, і Антимонопольний комітет.

"Якщо це буде підтверджено розрахунками, і Антимонопольний комітет постійно робить запити, то це приймається. Якщо це буде більше і мета заробіток – то відповідні заходи буде і Антимонопольний комітет приймати, так і уряд розглядатиме можливість встановлення чітких цін", – розповідає Тарас Висоцький, заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства.

Нині в засіках Україна має у два з половиною рази більше зерна, ніж потрібно для споживання. А апетити експортерів уряд уже обмежив. Це має допомогти стримати ціни на хліб. Та пересічним українцям від того не легше. Кажуть: карантин уже вдарив по гаманцю.

Ганна Рибалка, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Катеринівка здригається від потужних атак російських окупантів – репортаж із фронту
Наступний матеріал
"ЄС" вимагає від Зеленського ухвалити стратегічне рішення для України
Loading...

Повернутися було неможливо, дискримінація від місцевих та мало води – українка розповіла, як застрягла в Індії

Ухань повністю відкрили після суворого карантину – що відбувається у місті

У Тернополі художник влаштував "карантинну" виставку картин на балконі

Як Польща готується до Великодня в умовах карантину – сюжет

Разумков повідомив дату позачергового засідання Ради – подробиці

Депутати Луцької міськради провели позачергову сесію на стадіоні – відео