Наталія Пустовіт в ефірі програми "ІнфоВечір"
Наталія Пустовіт в ефірі програми "ІнфоВечір" 5 канал

Повернутися було неможливо, дискримінація від місцевих та мало води – українка розповіла, як застрягла в Індії

Читайте по-русски
Офіційно уповноважена представниця Посольства України в індійському штаті Гоа не впевнена, чи зможуть українці повернутися на Батьківщину в найближчі два тижні

Туристка з України Наталія Пустовіт в ефірі програми "ІнфоВечір" на "5 каналі" розповіла, як їй не вдалося вилетіти з Індії в останні дні перед закриттям кордонів та про умови життя на карантині в штаті Гоа.

"Коли 13 числа було оголошення про те, що необхідно повернутися за декілька днів, для Індії це було неможливо. Нам був необхідний час, щоб дістатися до аеропорту, прилетіти в якийсь хаб, перелетіти, наприклад, через ОАЕ, і потім тільки повернутися в Київ. Ми просто фізично не змогли це зробити. Коли створився ажіотаж, всі почали повертатися, квитки були розкуплені моментально. Потім було ще декілька рейсів, на які так само неможливо було потрапити. Особисто я, зі своїми друзями, зараз в Гоа. Тут нас близько 200 людей, і ніхто не може дістатися додому", – сказала Пустовіт.

За її словами, умови в готелі, в якому вони перебувають, нормальні, проте є проблеми з водою та їжею.

"В Індії немає центрального водопостачання. Тут машини привозять воду в баки. Коли там закінчиться вода, закінчиться вода в будинку. Навіть попити не буде звідки. Купити воду в пляшках – неможливо, тому що ми не виходимо. Всі ці два тижні ми сидимо зачинені в готелі. В нас, наприклад, зламався водонагрівач. Ніхто з персоналу не заходить, тому що бояться. Всі умови, які в нас є, це те, що ми вигадали самі. Пройшло два тижні нашого карантину, за які ми двічі вночі змогли виїхати за їжею. Набрали собі овочів, фруктів. Ті люди, які відлетіли 25-26 числа, лишили нам їжі, завдяки якій ми тут тримаємося", – наголосила українка.

Вона також розповіла, що місцеві жителі погано ставляться до іноземних туристів, бо вважають, що саме вони привезли коронавірус в Індію.

"Спочатку місцеві дуже агресивно до нас ставилися. В готелі персонал мав би відноситися до нас нормально, але підходити до рецепшену нам не можна. Підходити до будь-кого на відстань ближче двох метрів – теж. Багато хто виходить на територію готелю, але нам сказали закритися у своєму номері. Ці два тижні ми сидимо саме в цих чотирьох стінах. Коли їдеш за продуктами, почути в спину "корона гоу хоум" – це нормально. Тут населення залякане. Чомусь вважається, що тільки ми заразні. Хоча у всьому штаті Гоа всього п'ять заражень, і це все місцеві, які повернулися з-за кордону".

Офіційно уповноважена представниця посольства України в Республіці Індія в штаті Гоа Катерина Гавриленко заявила, що наразі невідомо, чи зможуть українці, які застрягли в Індії, повернутися в Україну в найближчі два тижні.

"Ми розуміємо, що залишися туристи, які приїхали туди самі, винаймають житло, їм треба гроші на їжу – це все враховується. Але, на жаль, наразі в нас немає інформації, коли буде літак. Це все треба вирішувати українською стороною. Щоб прилетів літак, треба взяти дозвіл з обох сторін. Це не так легко. Якщо якась сторона не дає дозволу, то літак не прилетить", – зазначила Гавриленко.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, 8 квітня 18 громадян України вилетіли спеціальним авіарейсом, організованим урядом Німеччини, за маршрутом "Катманду – Доха – Мюнхен". Додому вони повернуться через Мінськ (Білорусь).

Попередній матеріал
Ухань повністю відкрили після суворого карантину – що відбувається у місті
Наступний матеріал
Наслідки карантину: у біопарку Одеси тварини можуть залишитися без їжі – як допомогти
Loading...
Як світ бореться з коронавірусом – "ІнфоВечір"

Як світ бореться з коронавірусом – "ІнфоВечір"

Кільце вогню: мешканці ОАЕ, Саудівської Аравії та Індії застали унікальне сонячне затемнення – сюжет

Кільце вогню: мешканці ОАЕ, Саудівської Аравії та Індії застали унікальне сонячне затемнення – сюжет

ООН допоможе Україні сироваткою проти дифтерії: коли вона надійде – МОЗ

ООН допоможе Україні сироваткою проти дифтерії: коли вона надійде – МОЗ

Українець став чемпіоном світу з шахів серед юніорів

Українець став чемпіоном світу з шахів серед юніорів

Хотіли продати Індії: під час показового польоту в російського МіГ-35Д відірвався шматок крила

Хотіли продати Індії: під час показового польоту в російського МіГ-35Д відірвався шматок крила

Індія позбавила особливого статусу мусульманський Кашмір

Індія позбавила особливого статусу мусульманський Кашмір