Сонячне затемнення

Кільце вогню: мешканці ОАЕ, Саудівської Аравії та Індії застали унікальне сонячне затемнення – сюжет

5 канал

Востаннє цей феномен в ОАЕ бачили 172 роки тому

Кільце вогню – унікальне астрономічне явище, спостерігали на Близькому Сході і в Азії. Кільцеподібне затемнення Сонця бачили в ОАЕ, Саудівській Аравії, Індонезії, Шрі-Ланці, Індії, Сінгапурі, Малайзії та Катарі. Розпочалося воно о 4:30 за київським часом. Про останнє сонячне затемнення цього року розповість Ірина Родіна.

Дві години дороги до міста Заєд витратили люди, щоб подивитися на затемнення сонця в Об'єднаних Арабських Еміратах. Це єдине місце в країні, де можна було побачити унікальну мить, яка зветься "кільцем вогню". Воно з'являється, коли Місяць перебуває далі від Землі, ніж під час звичайного затемнення, а тому не закриває його повністю. Світлими залишаються лише його краї. Востаннє цей феномен в ОАЕ бачили 172 роки тому. Знову це можна буде зробити аж через 83 роки.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення
Фото: 5 канал

Дірк Гордонштейн, мешканець Дубаю, говорить: "Цього разу я побачив кільце, і це чудово. Зазвичай сонце закрите повністю і стає темно, а тут Місяць найшов на нього не повністю. Це дуже гарно".

Астрономи, туристи й місцеві мешканці в Саудівській Аравії спостерігали за затемненням із гірських схилів у провінції Еш-Шаркійя. Туди приїхали на світанку. Обладнання надав місцевий астрономічний центр.

Астроном Абдулла Алаяди говорить: "Цей захід ми організували для того, щоб поширювати серед людей астрономічну культуру. Її стан уже поліпшується завдяки інтернету і соціальним мережам. Ми ж хочемо залучити людей саме до астрономічної науки, а також навчити їх астрономічної фотографії".

Мешканці індонезійської провінції Ачех вилазили на дахи будівель, щоб побачити затемнення. Хтось дивився на сонце через телескопи, а хтось – через паперові окуляри. Востаннє сонячне затемнення в частині Індонезії бачили в лютому 2017 року.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення
Фото: 5 канал

Кільцеве затемнення сонця спостерігали також у Шрі-Ланці, Індії, Сінгапурі, Малайзії та Катарі. Коли воно сталося, Місяць перебував на відстані 400 тисяч кілометрів від Землі і рухався зі швидкістю 3600 кілометрів за годину. Унікальне природне явище можна було бачити більш як три години. Це останнє сонячне затемнення десятиліття.

Ірина Родіна, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ