Хижаки одеського біопарку можуть залишитися голодними. Грошей на харчі лишилося на тиждень. І зекономити немає на чому. Через карантин заклад зачинений, а відвідувачі є єдиним джерелом його доходів. Як можна допомогти тваринам, розповість кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.
Амурські тигри Химера та Зухвалий мешкають у біопарку вже 4 роки. Годуються хижаки винятково яловичиною, з'їдають по 5 кг на день. М'ясо купують лише у перевірених продавців і коштує це недешево. Але через карантин тварини ризикують залишитися без харчів.
"Основний дохід у нас – відвідувачі через центральну касу, відвідувачів не стало і тварин практично нічим уже годувати", – каже Катерина Кириченко, завідувачка секції хижих тварин одеського біопарку.
Найдорожче коштує біопарку утримання левів та родини білих тигрів. Немо і Братислава мають трьох малеч. Щоби прогодувати їх, щодня потрібно приблизно 6 тис. грн.
Окрім основного корму, тваринам необхідні вітаміни, кажуть співробітники біопарку. Без них тварини у неволі почуваються зле.
"Балансуємо обов'язково, у них йде раз в 3 дні сирок з кашкою, щоб обов'язково кальцій у них був, тому що якщо вони не будуть це вживати, у них буде нестача кальцію", – говорить Ольга Додул, доглядачка мавп.
В адміністрації біопарку підрахували, грошей, які залишилися, вистачить на тиждень харчування.
У біопарку мешкають 250 різних тварин. Годують їх раз на день. І коштує це закладу майже пів мільйона гривень на місяць.
У звіринці кажуть: усі грошові резерви витратили взимку.
"У зимовий період в зоопарк ніхто не ходить і зоопарк до цього готовий, і він проплачує зарплати в повному обсязі і годує тварин, починаючи з жовтня по березень, але в березні вже починають ходити люди. Скоротили споживання електроенергії, все, що було можливо, ми відключили, обігрів адмінбудівлі ми відключили", – розповідає Дмитро Александров, директор біопарку.
Нині обігрівають лише вольєри тварин. Кількість співробітників скоротили вчетверо. Ветеринари тепер приїжджають за потреби. Економити більше немає на чому, кажуть у біопарку, тож звертаються по допомогу до небайдужих.
"Ми бачимо, хто заплатив, коли заплатив. І тоді ми, як тільки вийдемо з карантину, будемо ці гроші повертати, хто захоче отримати річний абонемент, якщо сума була достатня або взяти послугами біопарку. Є люди, які можуть прийти і сказати вибачте, нам теж важко було, але ми пішли до вас на зустріч, ми будемо при узгодженні повертати грошима", – каже Дмитро Александров, директор одеського біопарку.
У біопарку наголошують; допомогу харчами не приймають, адже тварин годують ветеринарними кормами.
Реквізити:
ТОВ "БIО-ПАРК"
65014, м. Одеса, вул. Канатна, 11, кв.6
В ПАТ "Банк восток " м. Днiпро
МФО 307123
p/p UA 503071230000026004010338527
ЕДРПОУ 39863345
iПН 398633415532
"Благодійна допомога для придбання корму для тварин +380 (67) 486 11 02. В примітках до платежу Ви можете вказати тварину і термін, на який ви надаєте їй допомогу".
Ольга Дунська, "5 канал"