Мінфін
Мінфін 5.ua

Час для заяви про відставку Смолія максимально невдалий – Мінфін

Читайте по-русски
Ситуація насторожує економістів

Тему відставки голови Національного банку сьогодні відстежує кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу – він збирає думки політологів та фінансистів. Його повний доробок з'явиться в ефірі у випуску о 21 годині. Він розказав, як триває робота і які думки вдалося зібрати на цю мить.

Наразі вже профільний міністр відреагував на заяву про відставку Якова Смолія. Як зазначили у відомстві, не надто добрий час вибрав для звільнення чільник НБУ.

Ситуація насторожує економістів. Є вимоги від МФВ – незалежність НБУ. Україна вже підписала нову співпрацю. Як кажуть економісти, це ставить під питання отримання грошей восени. У Мінфіні кажуть, що це на процес не вплине кардинально.

"Я вважаю, що відставка голови Нацбанку не впливає на макроекономічну стабільність держави. Тому що зараз, як ніколи, у нас є достатньо можливостей і ресурсів для того, щоб забезпечити макроекономічну стабільність. Я вважаю, що кадрові рішення і ротації в цивілізованій країні – це нормальна практика", – заявив Сергій Марченко, міністр фінансів України.

Водночас сьогодні вранці в обмінниках за долар просили на 32 копійки більше, ніж учора. Курс наближається подекуди до 28 грн. А євро – здорожчав майже на пів гривні. Нині він коштує понад 30 гривень. Проте черг біля обмінників не має. Щоправда, і валюта не скрізь є.

Нагадаємо, за інформацією журналістки Соні Кошкіної, відставка Якова Смолія з посади голови Національного банку України була "по-суті, прямою вимогою" президента Володимира Зеленського.

Як повідомляв 5.UA, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав президенту України заяву про звільнення "через політичний тиск".

Попередній матеріал
Вагон із душем: "Укрзалізниця" вляпалась у скандал через дірявий дах поїзда
Наступний матеріал
Комітет ВР підтримав відставку Смолія з посади голови НБУ – подробиці
Loading...

МВФ закликає забезпечити незалежність Нацбанку в Україні – реакція на відставку Смолія

Монобільшість голосуватиме за відставку Смолія, а в опозиції пояснили, чому це проблема для країни – включення

Відставка Смолія викликає серйозні занепокоєння щодо відданості України реформам – пані посол Канади в Україні

Заява депутатів "ЄС" щодо відставки Смолія – відео

"Це справжня катастрофа": хто прагнув звільнення Смолія та як на це реагує громадськість

Відставка Смолія: правління НБУ продовжить роботу, але перестороги щодо політичного тиску розділяє – заява