Кишинів
Кишинів 5 канал

Двовладдя завершено: у Молдові чинним залишається лише один уряд – включення

Читайте по-русски
Тільки сьогодні уряд Павла Філіпа, сформований Партією демократів, погодився піти у відставку

Двовладдя в Молдові завершилося. Уряд на чолі з Павлом Філіпом іде у відставку. Таким чином, влада у країні офіційно переходить до уряду Майї Санду, яку призначила парламентська більшість. У Кишиневі перебуває кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Ще зранку не було зрозуміло, яким чином завершуватиметься день. Близько 11-ї ранку до парламенту прийшли понад 200 представників місцевого самоврядування. Вирішили висловити свою підтримку уряду Майї Санду, який був сформований після парламентських виборів.

"Я приїхав нині до Кишинева, щоби висловити свою підтримку уряду Маї Санду. Я проти узурпації влади, яка зараз є в нашій країні", – заявив один з присутніх.

Новий уряд вдалося створити після тривалих перемовин. Один учасник цієї коаліції – це проєвропейський та проукраїнський блок "АКУМ". Другий – проросійська партія соціалістів, лідер яких – чинний президент країни Ігор Додон – навіть називав Крим російським.

Втім, керівництво кабінету міністрів запевняє – Росія на курс країни не впливатиме. Проєвропейські сили переконують: союз з проросійськими – тимчасовий. Пішли на нього, щоби відтіснити від влади правлячу останніми роками Демократичну партію.

Як заспокоїв новий віцепрем'єр-міністр Андрій Нестасе: "Крим і Донбас – це невід'ємні частини України. Як і так зване Придністров'я – є частиною Республіки Молдова".

Фактично, останній тиждень у Молдові було двовладдя. Старий уряд Партії демократів – відмовився залишати владу. Прихильники демократів блокували всі адміністративні будівлі в Кишиневі. Сьогодні уряд Павла Філіпа таки подав у відставку, тож можна очікувати завершення блокади.

"Ми були готові їм запропонувати законне рішення щодо мирної передачі влади уряду, який вони сформували. В нас були такі рішення. Оскільки вони відмовилися від діалогу, нині прем'єр-міністр Павло Філіп і його уряд подають у відставку. Після цього ми переходимо в опозицію. Вся відповідальність за розвиток ситуації переходить до блоку "АКУМ" та соціалістів", – заявив віцеголова Партії демократів Молдови Влад Чеботар.

Втім, керівництво уряду Майї Санду, принаймні в чинному складі, триватиме не надто довго. Адже вже восени на Молдову чекають ще одні парламентські вибори, які можуть змінити конфігурацію влади.

Довідково: Політична криза в Молдові загострилася наприкінці лютого. Після виборів у парламент сформувати коаліцію і уряд партії не змогли. Термін формування парламентської більшості і, відповідно, кабміну закінчився 7 червня.

Попередній матеріал
Катастрофа Іл-76 під Луганськом: у Києві на згадку вишикували 49 пар "берців" – включення
Наступний матеріал
Проблеми та плани: як в Україні змінюватимуть систему донорства
Loading...

Україна ввела мита на цемент з Росії, Білорусі та Молдови

Кишинів і ОБСЄ хочуть отримати доступ до російських військових складів у Придністров'ї

Клімкін розповів, чому Президент звільнив посла в Молдові

До української дільниці у Молдові підвозили людей з невизнаного Придністров'я – Схеми

"Одна з перших спроб Кремля", або Як нині живе окуповане Придністров'я – спецрепортаж

Підрахунок голосів у Молдові: коли успішні вибори – ще не гарант робочого парламенту