Сергій Шкарлет
Сергій Шкарлет 5 канал / Час. Підсумки тижня

Жінці, яка викрила плагіат у роботах Шкарлета, погрожують та переслідують – подробиці

Читайте по-русски
Поліція не хотіла відкривати кримінальне провадження і називала це проявами романтики

Викривачці плагіату у працях низки науковців погрожують та переслідують її. Світлана Благодєтєлєва-Вовк заявила, що пов'язує це зі своєю заявою про плагіат у наукових працях Сергія Шкарлета. Однак не береться припускати, хто стоїть за цими діями. Напередодні ж і сам Сергій Шкарлет подався до Окружного адміністративного суду. Позивається до Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти через заяви про його академічну недоброчесність. Детальніше про це – журналісти "5 каналу".

Свого переслідувача Світлана Благодєтєлєва-Вовк демонструє журналістам. Жінка впевнена: за нею стежили щонайменше з серпня, а погрожувати через соцмережі почали ще раніше.

"У своїх листах здійснювали погрози сексуального характеру. Крім того, у цих повідомленнях були фотографії мого будинку, під'їзду. Переслідувач знає, де я живу, знає, який я образ життя веду. Знаходиться на відстані витягнутої руки", – каже пані Світлана.

Упродовж 5-ти років Світлана викривала випадки плагіату в наукових роботах. Із нещодавніх її знахідок – праці Сергія Шкарлета – нинішнього тимчасового виконувача обов'язків міністра освіти і науки – тоді ще кандидата на цю посаду. Жінка не береться припускати, хто її переслідує та погрожує. Лише констатує: почалося все через тиждень після її заяви про плагіат у Шкарлета.

"Лише поліція має встановити усі факти, я не хочу сказати те, що я думаю зараз. Це може стати приводом для судового позову", – зазначає Світлана.

Попри те, що заяву до поліції написала місяць тому, встановлювати факти поліцейські взялися напередодні пресконференції, пояснює жінка. Під час спілкування з журналістами під будівлею та за дверима стоять із десяток правоохоронців.

"За первинною реакцією поліцейських, поліцейські не побачили складу злочину в ознаках переслідування. А саме у тому, що сторонній чоловік приходить до Світлани, погрожує їй публічним зґвалтуванням. Зізнається у своїх телеграм-повідомленнях і записках про те, що він мочиться на дверях її квартири, але вбачають, що це романтичні записки", – пояснює керівниця проєктів центру прав людини Zmina Людмила Янкіна.

Нині ж справу в поліції кваліфікують як порушення недоторканності приватного життя. Але на якому етапі розслідування – телефоном не коментують. Водночас Сергій Шкарлет про пресконференцію Світлани Благодєтєлєвої-Вовк не чув. Крім цього, каже, що викривачку особисто не знає.

"Я цю людину ніколи не бачив. Ніколи в житті не зустрічався. Ніколи в житті не мав абсолютно ніякого відношення до цієї людини. Кілька разів чув це подвійне прізвище. Якщо людині так здається, то це її право", – заявив Шкарлет.

Сам же виконувач обов'язків міністра напередодні подав до суду. Причина – виявлений плагіат у його роботі етичним комітетом Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти.

"Я вважаю, що воно неправомірне. Незалежно від того, що були надані висновки від профільних експертних організацій, комітет ухвалює рішення стосовно виявлення начебто плагіату. Я з цим рішенням не погоджуюся", – пояснив Шкарлет.

А от голова НАЗЯВО Сергій Квіт коментувати звернення до суду не став.

Перевірку наукових праць нинішнього чільника Міністерства освіти і науки спровокували заяви, зокрема від громадських активістів.

"Ми зверталися до пана Шкарлета листами двічі. Щоби спитати його двічі, яка його версія. Він не відповів. Чотири ми встановили, що там має місце академічний плагіат. Те, що стосується закордонних експертів, ми переклали деякі уривки. При чому ми зверталися до дуже відомих експертів. Один із них – чех, це один із найвідоміших європейських експертів. І другий – польський – він судовий експерт. І третій – це американець", – сказав Квіт.

Тим часом відстоювати своє ім'я Шкарлет взявся не лише через суд, а й на ресурсах міністерства. Сторінка МОНу у фейсбуці, де майже 200 тисяч підписників, цитує його особисту заяву про дискредитацію через закиди у плагіаті. Під дописом чимало розгніваних коментарів. 

Читаємо: Шкарлет, перелогінься. Або міністерство – це Шкарлет, Шкарлет – це міністерство

Евеліна Михайленко, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
"Загрожує життю бійців": СБУ викрила оборудку на бронетанковому заводі
Наступний матеріал
Німеччина пригрозила Росії новими санкціями, якщо Кремль не надасть інформацію щодо отруєння Навального
Loading...

Реванш регіоналів: політолог прокоментував призначення Шкарлета в.о. міністра освіти

Комітет ВР не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти

Скандал довкола претендента на посаду міністра освіти: хто такий Сергій Шкарлет – сюжет