Аліса
Аліса 5 канал

"Зайка змінить світ": 4-класниця пожертвувала власною мрією, аби допомогти важкохворому хлопчику

Читайте по-русски
10-річна Аліса власноруч виробляє м'які іграшки та продає в інтернеті

Пожертвувала власною мрією заради порятунку життя - чотирикласниця з Балаклії, на Харківщині, допомагає збирати кошти для важкохворого хлопчика. До благодійної справи долучила і батьків. За півтора місяці кропіткої роботи вдалося зібрати більше п’яти тисяч гривень. Із маленькою волонтеркою поспілкувалися журналісти "5 каналу".

10-річна Аліса готує до мандрівки іграшкового котика. Вусатого зшила власноруч. Прихистком іграшки стане дитяча лікарня у Харкові.

Уже півтора місяця чотирикласниця проводить за швацькою машинкою увесь свій вільний час. Усе заради порятунку життя хлопчика, з яким вчиться в одній школі. У десятикласника Валерія Кузнеця - гострий лімфобластний лейкоз.

"Мені просто дуже захотілося допомогти. В мене бабуся померла від цієї хвороби", - зізнається Аліса Пономаренко.

Допомогти Аліса вирішила ще взимку.

"Спочатку вона хотіла - зібрала всі свої іграшки, виставити їх на сайт на продаж. Кажу – ні, Аліса, так не буде, ти своє будеш все розпродувати, це неправильно. Щось своє придумуй, якщо ти хочеш заробити для Валєри коштів", - пригадує мама дівчинки Юлія.

Шити іграшки на продаж задля доброчинності Алісу спонукали знайомі. Хотіли купити м'якого зайчика, якого дівчинка раніше виготовила для молодшої сестри. Перші матеріали для благочинної справи дівчинка купила за гроші, які назбирала задля втілення власної мрії - собаки породи мопс. Про свій вибір не шкодує. Нині на іграшки  Аліси - черга. Вона навіть створила сторінку у фейсбук для продажу  - "Зайка змінить світ". Від травня назбирала для хлопця 5 тисяч гривень.

Іграшки дівчинка робить з натуральних тканин. Робота над однією займає близько трьох годин. До роботи долучає батьків.

"Вона приходить і каже - так, мамо, я вам там намалювала лапок. Папа, ти вирізаєш 20 лап, 10 котів. папа - зрозумів, якщо в нього є час", - розповідає мама волонтерки.

Тетяна Кузнець, мати 16-річного Валерія, вперше тримає в руках іграшку від Аліси. Сподівається, вона додасть гарного настрою синові. Хлопець вже дев’ять місяців у лікарні. Проходить третій курс хіміотерапії.

Розповідає, що лікування дає позитивний ефект.

У лікарні Валерій перебуватиме ще півтора місяця. Далі - рік терапії, яка коштуватиме сім'ї мінімум 12 тисяч гривень щомісяця. Отже припиняти допомогу Аліса не планує. Сподівається - мрія Валерія на одужання втілиться в життя. Адже бажання самої Аліси виконали такі ж самі небайдужі. Розчулені добротою дівчинки, покупці подарували їй довгоочікуваного мопса.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Годую їх по черзі": як минають будні бойового кухаря на передовій
Наступний матеріал
Жарт про попередника та пікет біля входу: репортаж зі з'їзду партії "Слуга народу"
Loading...

Кризовий центр "Дім Мама" у Вінниці опинився на межі закриття – причини

Залишилося менше місяця: крихітна Марічка дуже потребує допомоги небайдужих

"Світ, я чую тебе!": спецпроект із відновлення слуху в дітей потребує допомоги

Костик Ерстенюк з Івано-Франківська потребує допомоги небайдужих – у малюка вроджена пухлина

Впав у баняк з окропом: 2-річний малюк дістав опіки 70% тіла – потребує вашої допомоги

Вилікуватися і поїхати по іграшки: 3-річний Кирило з Черкас потребує вашої допомоги