З'їзд партії "Слуга народу"
З'їзд партії "Слуга народу" фото Макс Левін

Жарт про попередника та пікет біля входу: репортаж зі з'їзду партії "Слуга народу"

Читайте по-русски
Після жартів - про серйозні речі, Володимир Зеленський пояснює, за якими принципами формувався список

Потенційних депутатів представила і партія "Слуга народу". Список тих, хто балотуватиметься до Верховної Ради 21 липня, озвучили на з'їзді політсили в Києві у неділю, 9 червня. Представляв свою команду особисто Володимир Зеленський. Хто увійшов до першої п'ятірки списку, хто стане слугою народу на округах, а також хто й чому протестував - знає Євгенія Китаїва.

На з'їзд партії "Слуга народу" гостей і делегатів політсили везуть автівками для гольфу. Хтось дістається електросамокатом. Уздовж дороги чатують волонтери.

З'їзд стартує виступом Президента України.

"Ні, ні, ні. Сідайте. Інші часи. Дуже дякую. Це точно моя промова, не Петра Олексійовича?", - почав Зеленський.

Після жартів - про серйозні речі. Володимир Зеленський пояснює, за якими принципами формувався список.

"Перше - це експерти, наші експерти, ви їх знаєте. З якими ми пройшли великий шлях у продовж багатомісячної реальної боротьби. Друге - це обличчя нашої команди з регіонів. Третє - це люди, які потрапили до списку через інтернет відбір", - пояснив президент.

Список до Верховної Ради очолив голова партії, політтехнолог Дмитро Разумков. Крім нього у п'ятірці  - представник Президента у Раді, юрист Руслан Стефанчук, радниця глави держави, теж юристка Ірина Венедіктова, колишній керівник ради волонтерів при Міноборони, підприємець Давид Арахамія та антикорупційна експертка Галина Янченко. Жодному з них під час з'їзду слова не давали.

Поки триває захід, поблизу рамок охорони протестують невдоволені. Група людей кажуть: приїхали з Харкова, бо почули, що президентська сила висуне до парламенту від їхнього округу депутата обласної ради Олександра Ткаченка.

"Відверта людина Кернеса - Олександр Ткаченко. Команда яка деребанить місто і вона зараз рветься дерибанити що, країну? Вони сьогодні виберуть допустимо і розійдуться, а нам жити з цим Ткаченком. Всій країні потім жити з такими. Ми не хочемо цього", - прокоментував протестувальник Анатолій Ряснянський.

У партії кажуть: список мажоритарників ще формують.

"Нам спробували запропонувати окремих мажоритарників, які, м'яко кажучи, не відповідають тим критеріям і завданням, які ставить перед собою партія Слуга народу у Верховній Раді. Тому беремо паузу, будемо допрацьовувати ці списки", - заявив Разумков.

Поки що остаточно визначилися з десятьма кандидатами по мажоритарних округах. І назвали їхні прізвища. Серед них - Юзік. Це прізвисько Юрія Корявченкова - актора, який виступав разом із Володимиром Зеленським. Якщо він пройде до парламенту, представники "95 кварталу" будуть не лише в Адміністрації Президента, а й під куполом Ради.

Євгенія Китаїва, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зайка змінить світ": 4-класниця пожертвувала власною мрією, аби допомогти важкохворому хлопчику
Наступний матеріал
Хімікати у річці Рось: ситуацію прокоментували сільський голова та еколог
Loading...

Партія Кличка вирішила не висувати кандидатів за списками

"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем

Тягнибок, Білецький, Ярош: націоналісти йдуть на вибори в об'єднанні

Легендарна волонтерка-медик Яна Зінкевич в 10-ці партії Порошенка

Разумков, Ткаченко, Беленюк: стали відомі прізвища першої 10-ки "Слуги народу"

"Всерйоз і надовго": розлогіше про з'їзд партії Вакарчука та представників політсили