Амбулаторія в Гришківцях
Амбулаторія в Гришківцях 5 канал

"З того, що тут є, умов не створиш": ОТГ на Житомирщині досі без нормальної амбулаторії – подробиці

Читайте по-русски
Медики кажуть: газове опалення не рятує від холоду, узимку в аварійному приміщенні середня температура 12-14 градусів

Грибок на стінах і стелі, їдкий запах плісняви, холод – і все це прикрите пластиком. Такий вигляд у селищі Гришківці на Житомирщині має приміщення амбулаторії. Попри створену на початку року об’єднану територіальну громаду, зведення довгоочікуваної амбулаторії досі не розпочали. Через це селяни не мають можливості отримувати якісні медичні послуги. Коли ж чекати громаді на новий медзаклад, дізнавались кореспонденти "5 каналу".

Сімейний лікар Ігор Жук працює в амбулаторії селища 8 років. Лише 2 роки тому тут з’явилась вода, а у приміщенні – туалет. Утім, стіни будівлі й досі всередині та зовні вкриті цвіллю та грибком.

"Просто на необроблені стіни приклеєний пластик. Я не кажу ні за тарганів, ні за мишей. Ми постійно їх труїмо. З того, що є тут, по-моєму, умов не можна створити. Воно не пристосоване для лікарської діяльності", – зазначає сімейний лікар.

На 5000 мешканців селища в амбулаторії три сімейних лікаря. Медики кажуть: газове опалення не рятує від холоду. Узимку тут середня температура 12-14 градусів.

"Дуже холодно, в мене руки геть червоні, як на вулиці. Прийняти людину, дитину в таких умовах важко. Роздягнутися, розумієте, взагалі неможливо", – зауважує сімейна лікарка Наталя.

Непристосованими для лікування умовами не задоволені й самі пацієнти.

"Фундаменту немає, вона стоїть, як шевченківська хата. У 50-их роках це була баня, сюди ходили митися. Потім її закрили, потім зробили амбулаторію. Умов ніяких тут. Лікар стоїть і хукає в руки, щоб послухати", – каже місцевий мешканець Микола Івасюк.

На нову амбулаторію в селищі чекають усією ОТГ, а це близько 10 тисяч осіб. Тут виділили не рекомендовані 20, а 49 соток землі для зведення приміщення амбулаторії разом із житлом для медиків. Але будівництво досі не розпочалося.

"Мені повідомили, що фірмою "Проспект Проект" були проведені додаткові геодезичні дослідження і виявлено, що дана земельна ділянка не зовсім підходить для будівництва амбулаторії. Я особисто не бачила, щоб потім організація, як от написано у листі, проводила додаткові інженерно-геодезичні дослідження", – пояснює голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова.

Замовники будівництва – департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА. Тут запевняють: медзаклад у селищі буде.

За словами директора департаменту Євгена Кульчицького, проектний інститут видасть своє конструктивне рішення наступного тижня.

"Тут не стоїть питання, чому не будується. Тут стоїть питання технічного аспекту будівництва, більше нічого", – каже Кульчицький.

Зі слів чиновника, якщо погода сприятиме, цілком реально звести об’єкт цього року. Загальна вартість проекту – 7 мільйонів 200 тисяч гривень, із яких громада співфінансує 720 тисяч. Якщо будуть зміни  конструкції фундаменту, область проситиме в держави більше коштів. Водночас у селян уривається терпець. Кажуть, якщо будівництво не розпочнуть – перекриють дорогу.

"Якщо піде діло, я перший піду, не буду ховатися, перший піду перекривати. Мій інтерес ось – я, мій правнук 6-річний, який в мене живе, оце мій інтерес. Мене цікавить, щоб у Гришківцях була амбулаторія, щоб якось порядок навели", – запевнив місцевий мешканець Богдан Литвин.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, "5 канал"

Попередній матеріал
Авіабомбу часів Другої світової знайшли на Рівненщині – ДСНС
Наступний матеріал
Аварія літака в "Шереметьєво": основні версії смертельної катастрофи
Loading...

"Очолити МОЗ не готовий, бо я не спеціаліст", – заяви Комаровського до того, як став експертом у Зе-команді

Стали відомі результати аналізів Порошенка – психоактивних речовин не виявлено

"Поранення, немов справжні": як бійців ДПСУ навчають рятувати життя на полі бою

Більше не таємниця: МОЗ відкриває доступ до результатів клінічних випробувань ліків

З початку епідсезону через грип та ГРВІ померли 54 людини, з них 10 – діти

З елементами чорного гумору: студенти-медики влаштували ніч лікаря ХІХ століття