5 канал

На Хмельниччині під час будівництва амбулаторії знайшли масове поховання людей – подробиці

Після проведення всіх експертиз селяни хочуть перепоховати останки й встановити пам'ятний хрест на місці знахідки

У селі Котелянка, на Хмельниччині, під час будівництва амбулаторії виявили масове поховання людей. На фрагменти тіл не лише дорослих, а й малих дітей натрапили на глибині понад 8 метрів. Час і причини загибелі мають встановити фахівці. Найвірогідніше, кажуть експерти, це жертви Голодомору.

Пошуковець ВГО "Союз "Народна пам'ять" Ігор Слюсар розповів: "Ми фіксуємо на місці виявлення людського тіла. Далі буде відповідно обмір і ідентифікація: яка це частина тіла, якого віку і період поховання". 

Будівельники виявили останки під час зведення амбулаторії і одразу ж викликали експертів.

"Якщо дослідити цю частину відвалу, тут можна знайти рештки не одної людини. А можливо, і ті речі, які допомогли б нам в ідентифікації періоду цього поховання. Це могли бути і 30-ті роки, і раніше. Але це треба відповідно досліджувати", – каже експерт.

Місцеві мешканці впевнені: це – жертви Голодомору.

5 канал

"Немає фрагментів трун, немає фрагментів одягу. Якихось речей з побуту не можна було знайти. Здається, що вони в рові лежать. В нас такий факт, що 460 людей загинули від Голодомору в часи 1932-1933 років. І от місце захоронення до цього часу вказати ніхто не може. Ми знаємо що був рів, туди звозили людей з поля", – говорить староста Котелянки Володимир Левчук. 

Пошуковці кажуть, для того, щоб достеменно з'ясувати причину та рік загибелі людей, потрібно призупинити будівництво амбулаторії, яке триває одночасно з розкопками. Зводять амбулаторію коштом обласного бюджету. Знімальній групі "5 каналу" не вдалося з'ясувати, чи готові в ОДА призупинити будівництво. Там від коментарів наразі утримуються. Тим часом знахідкою зацікавились правоохоронці і відкрили кримінальне провадження. 

"Порушено кримінальне провадження за статтею "умисне вбивство". Кінцевий результат дасть медико-судова експертиза. На даний час вживаються заходи щодо припинення даного будівництва з метою з'ясування всіх обставин справи", – говорять у поліції. 

Після проведення всіх експертиз селяни хочуть перепоховати останки, відслужити панахиду та встановити пам'ятний хрест на місці знахідки.

Наталка Полтавець, "5 канал"

Попередній матеріал
Позиції впритул до Донецького летовища: захисники Опитного розповіли, як ворог цілить просто з-за злітної смуги
Наступний матеріал
Українці перемогли на турнірі зі стрільби у Мюнхені, відзначившись світовим рекордом
Loading...