Пам'ятник Маркіяна Паславського
Пам'ятник Маркіяна Паславського 5 канал

Як вшанували п’яті роковини загибелі на Донбасі рейнджера США та добровольця України Паславського – відео

Читайте по-русски
Він чув багато родинних історій про переслідування українців на батьківщині і хотів їм допомогти

У Києві вшанували пам’ять героя російсько-української війни Маркіяна Паславського. Він народився в Нью-Йорку, закінчив американську військову академію Вест-Пойнт. В 90-ті роки переїхав до України. Брав участь у Революції Гідності. З початком війни прийняв українське громадянство та пішов на фронт. Загинув 19 серпня 2014 року під час боїв за Іловайськ. На меморіальних заходах побувала Ірина Шевченко.

Віддати шану своєму другові на Аскольдову могилу, де похований Марко Паславський, прийшов Олександр Скіпальський. Він пригадує, як на початку 90-х відмовляв Марка від українського громадянства.

"Сказав, що Україна не готова до того, щоби надавати патріотам громадянство, ти будеш постійно під прицілом, і тому поки що рано. А коли вже Росія напала, він тоді здав свій американський паспорт, отримав українське громадянство, що свідчить про його політично високу свідомість, щоб не закидати, що іноземці воюють на український стороні", – розповідає генерал-лейтенант Скіпальський.

Мати Маркіяна не відмовляла сина від переїзду до України. Він чув багато родинних історій про переслідування українців на батьківщині і хотів їм допомогти.

"Маркіян то все чув від родичів, від наших українців. І він переживав, що Україна вічно в неволі. Так що він не радився чи їхати, чи не їхати, чи йти, він своє рішення робив", – каже мати Орися Паславська.

Учасник російсько-української війни Віктор Кривоносов не був знайомий з Марком Паславським. Але вражений історією його життя, прийшов віддати шану.

"Людина заможна, освічена, вирішила піти як рядовий солдат, попри те, що він закінчив Вест-Пойнт, одну з провідних академій Сполучених Штатів, був офіцером. Він пішов простим солдатом воювати за Україну", – зауважив Віктор Кривоносов.

З Тернопільщини приїхали учні підгаєцької гімназії, яка носить ім'я Маркіяна Паславського.

"Він був героєм України. Він віддав своє життя і всі свої цінності за долю України. І я вважаю, що він є справді достойним прикладом борця за волю України", – наголосив учень гімназії Віталій.

Для побратимів Маркіян і досі в строю, розповідає волонтер Оксана Мельникович. Один із танків у батальйоні Донбас назвали позивним Паславського "Франко". Олена переповідає розповіді бійців, які впевнені: Марко той танк і направляє.

"Командир теперішній Донбасу, про Марка Паславського. Він сказав, а він з нами дальше воює, каже, ми фізично відчуваємо його присутність, коли треба зробити вирішальні дії, маневри, ми просто відчуваємо, що він там є", – переказує волонтерка.

Після панахиди вручили нагороду Міжнародного фонду імені Марка Паславського. Цього року її отримала президент Литви Даля Грібаускайте. Нагороду передали послу Литви в Україні Марюсу Януконісу. Відзнаки фонду вручили родині загиблого бійця "Айдару" Сергія Кононка, айдарівцю Ігорю Козубу та волонтерці і адвокату Наталі Фещик.

Як повідомляв 5.ua, 12 загиблих побратимів вшанували військовослужбовці 26-ї артилерійської бригади у Бердичеві на Житомирщині. Найбільші бойові втрати підрозділу припадають на 2014-2015 роки, коли на сході країни точилися найжорстокіші бої з проросійськими терористами. У військовій частині хочуть про кожного полеглого героя створити відеоролик, а потому – й книгу пам'яті.

"Вулиці потопають у квітах": Нова Зеландія вшановує жертв кривавого теракту – ФОТО

Нова Зеландія, жалоба
/
Нова Зеландія, жалоба
/
Нова Зеландія, жалоба
/
Нова Зеландія, жалоба
/
Нова Зеландія, жалоба
/

Попередній матеріал
Gdynia Aerobaltic-2019: як українські повітряні аси зачаровували та вражали польську публіку
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено

Частину загиблих під час пожежі в одеському готелі вже опізнали – подробиці

Завжди говорив лише правду, яка б не була: пам'яті Кузьми Скрябіна

Назавжди лишаться молодими: як Україна прощалася із загиблими під Павлополем морпіхами

На Тернопільщині урочисто відкрили Алею пам'яті загиблим на Донбасі та бюст генералу Кульчицькому

"Втрачаємо завжди найкращих": як в Україні десантники вшановували полеглих побратимів

"Це їхній день": у Миколаєві десантники 79-ї ОДШБр вшанували полеглих побратимів