Тетяна Артемчук на могилі сина
Тетяна Артемчук на могилі сина 5 канал

"Жодна мати не повинна знати такого горя": артилеристи 26-ї ОАБр вшанували загиблих побратимів

Читайте по-русски
У частині планують зняти про кожного загиблого окремий відеоролик та видати книгу пам'яті

12 загиблих побратимів вшанували військовослужбовці 26-ї артилерійської бригади у Бердичеві на Житомирщині. Найбільші бойові втрати підрозділу припадають на 2014-2015 роки, коли на сході країни точилися найжорстокіші бої з проросійськими терористами. У військовій частині хочуть про кожного полеглого героя створити відеоролик, а потому – й книгу пам'яті.

Тетяні Артемчук досі важко розповідати про обставини смерті свого сина. В листопаді 2014-го Олександр Павлюк загинув під час виконання бойового завдання на автодорозі Старобільськ – Луганськ. Йому тільки виповнилось 30 років.

"Він їхав на завдання, провіз на ротацію хлопців, їхав ще назад. Було темно, світло не можна було вмикати. Стояв чи БТР, чи машина яка, і начебто він врізався в цю машину. З ним був побратим Саша, але він зараз нічого не пам'ятає", – розповідає мати загиблого військовослужбовця.

Мобілізували Олександра Павлюка ще під час першої хвилі. Пішов служити у 26-ту артилерійську бригаду. Військову підготовку пройшов у навчальному центрі "Десна".

"Він був відповідальний. Людина розуміла, для чого ми виконуємо роботу, з якою метою. Він вчився, пробував суміжну посаду старшого навідника, пробував водія-механіка, йому цікавий був механізм гаубиці", – згадує помічник начальника оперативного відділення бригади Роман Стецьків.

Пам'ятають про земляка і в його школі. Вчитель Надія Лісова кажуть, що Сашко захоплювався військовою справою: "Любив воєнні пісні. На уроках сидів нормально, час від часу щось як видасть для розрядки обстановки".

Загалом за часи російської агресії на сході країни 26-та бригада втратила 12 бійців.

"З родичами загиблих ми спілкуємося і намагаємося підтримувати їх, у першу чергу морально. Якщо є змога, то і матеріально. Якщо є потреба, залучаємо органи місцевої влади, щоб надати їм певну допомогу. Намагаємося підтримувати їх на свята, які проходять на честь захисників ЗСУ в бригаді і в Збройних силах загалом. Щоб вони не почувалися покинутими", – наголошує командир бригади Андраник Гаспарян.

У частині планують зняти про кожного загиблого окремий відеоролик та видати книгу пам'яті.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Гримчаку та Овдієнку оголосили підозри в шахрайстві – включення з-під СІЗО
Наступний матеріал
"Раніше воювали на картах": під Миколаєвом ЗСУ випробовує новітню систему управління боєм

"Це їхній день": у Миколаєві десантники 79-ї ОДШБр вшанували полеглих побратимів

Жалобну акцію, присвячену загиблим десантникам, провели у 25-й ДШБ

Їх треба пам'ятати: у Дніпрі вшанували десантників, які загинули у 2014-му біля Шахтарська

Шукали побратимів у ОРДЛО: у Кропивницькому вшанували пам'ять 10 загиблих спецпризначенців

Закатували за синьо-жовту стрічку на одязі: у Краматорську вшанували пам'ять Степана Чубенка

"Людина з великої літери": у Києві попрощалися із відомим спортсменом Романом Вірастюком