День вшанування пам'яті загиблих десантників
День вшанування пам'яті загиблих десантників 5 канал

"Втрачаємо завжди найкращих": як в Україні десантники вшановували полеглих побратимів

Читайте по-русски
З осені 2017-го українські десантні війська змінили назву, форму одягу та день свого професійного свята

2 серпня Україна вшановує полеглих десантників. Загиблих героїв згадували в усіх військових частинах десантно-штурмових військ країни. Тих, хто віддав своє життя, захищаючи країну від агресора, вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів і посмертними відзнаками. За жалобними заходами в різних областях країни стежили кореспонденти "5 каналу".

Житомир

За роки російсько-української війни на сході загинули 38 десантників із Житомира. В Житомирі пам'ять загиблих десантників ушанували на Смолянському кладовищі.

Про полеглого Віталія Дульчика розповідає його мати Наталія: "Він у 2014 році, в березні пішов добровольцем, був звільнений з лав у 2012 році. 11 років ми святкували День ПДВ з ним, сьогодні приходимо до нього, дуже хочеться, щоб пам'ять про наших хлопців жила".

 Львів

День вшанування пам'яті загиблих десантників
День вшанування пам'яті загиблих десантників5 канал

У Львові вшанували пам'ять 109 загиблих десантників. Військовослужбовці 80-ї десантно-штурмової бригади першими пішли захищати Україну від агресора – тримали оборону Луганського аеропорту, звільняли Слов'янськ та Дебальцеве.

На території частини пам'ять полеглих героїв ушанували хвилиною мовчання, запалили лампадки та поклали квіти до пам'ятного знаку. Загиблих воїнів посмертно нагородили відзнаками – їх отримали родичі.

"Мій син мріяв стати десантником. Для нього це було великою гордістю. У 2014 році мій син Гунько Степан святкував цей день перший і останній раз. Єдиний раз. Тоді це для них було свято, вони були близькі до перемоги. Але, на жаль, 26 серпня він загинув", – розповідає мати загиблого військовослужбовця Оксана Гунько.

Дніпро

День вшанування пам'яті загиблих десантників
День вшанування пам'яті загиблих десантників5 канал

На Дніпропетровщині загиблих воїнів вшанували у пункті постійної дислокації 25-ї повітрянодесантної бригади. За 5 років війни на сході підрозділ втратив 156 побратимів.

Перших утрат бригада зазнала в червні 2014-го. Тоді на Луганщині в транспортному Іл-76, збитому терористами, загинули 40 десантників. Крім того, літом 2014-го підрозділ утратив 33 військовослужбовців у боях поблизу нині окупованого Шахтарська. Під час жалобної акції кожного загиблого бійця згадали поіменно.

"Ми втрачаємо завжди найкращих людей. Першими піднімалися з окопів, першими йшли на розмінування. Добровільно до нас прийшли служити. Це кадрові офіцери, солдати, сержанти, які йшли в бій", – наголошує начальник штабу бригади Андрій Качанов.

Одеса

День вшанування пам'яті загиблих десантників
День вшанування пам'яті загиблих десантників5 канал

В Одесі демобілізовані десантники влаштували ходу до Вічного вогню, щоби вшанувати пам'ять полеглих побратимів. Поклали квіти та поділилися спогадами про службу.

Нині Валерій працює у поліції, але десантний досвід закарбувався у пам'яті назавжди. Чоловік почав служити 30 років тому, наприкінці 90-х звільнився. Із початком війни на сході України – рушив на передову.

"Коли почалась війна, подзвонив воєнкому сам, перша хвиля мобілізації, попав не у ВДВ, а в ППО, але "тельняшку" не зняв. Знаю багато друзів з Кривого рогу, Дніпропетровська, Західної України, які готові хоч на колінах захищати Батьківщину", – запевняє Валерій Родзін.

З осені 2017-го українські десантні війська змінили назву, форму одягу та день свого професійного свята. Нині замість ПДВ в Україні Десантно-штурмові війська. Замість блакитних беретів бійці підрозділу вдягли марунові. А День десантника в Україні відзначають 21 листопада. Натомість 2 серпня стало Днем вшанування пам'яті загиблих десантників.

"5 канал"

Попередній матеріал
На Донеччині у виборчому окрузі до струсу мозку побили журналістів – реакції
Наступний матеріал
"Чиї свині?": в лісосмузі Черкащини виявили одразу два незаконних скотомогильники
Loading...