Загиблі під Павлополем: Шарко, Рак, Шандра, Курдов
Загиблі під Павлополем: Шарко, Рак, Шандра, Курдов Новинарня

Назавжди лишаться молодими: як Україна прощалася із загиблими під Павлополем морпіхами

Читайте по-русски
Пам'ять героїв вшанували у трьох областях – на Чернігівщині, Вінниччині та Миколаївщині

З чотирма воїнами 36-ї бригади морської піхоти – старшим матросом Олександром Шарком, матросами Владиславом Раком і Василем Курдовим та солдатом Сергієм Шандрою, які загинули 6 серпня поблизу Павлополя внаслідок підступного ворожого обстрілу, – сьогодні попрощалися на Чернігівщині, Вінниччині та Миколаївщині. Найстаршому серед загиблих було 30, наймолодшому – 20. Як вшановували пам'ять героїв – у наступному сюжеті.

Чернігівська область

Перед собором Різдва Богородиці в Козельці, що на Чернігівщині, велелюдно. Містяни зібралися, аби попрощатись з першим у їхньому місті загиблим воїном – матросом Владиславом Раком. Йому був 21 рік. Серед більш ніж сотні людей і вчителька Владислава.

5 канал

"Він був дуже скромний, дуже скромний і дуже тихий, працьовитий. У труді і в допомозі він взагалі був завжди перший", – згадує Лариса Бондаренко.

Друг дитинства загиблого Владислава Віктор теж військовий. Каже, разом з Владом 2017-му, коли обом виповнилось 18, вирішили підписати контракт зі Збройними силами. Разом пройшли вишкіл. Обоє пішли у морпіхи. Згодом розійшлись по різних підрозділах, але продовжували товаришувати.

Владислав загинув 6 серпня поблизу Павлополя. А з ним і троє його побратимів. Бійці саме виконували інженерні роботи – укріплювали позиції. Попри домовленості про перемир'я, російсько-окупаційні війська з ручного протитанкового гранатомету випустили міну 82-го калібру. Всі четверо армійців отримали травми, несумісні з життям. Один із загиблих побратимів Влада його земляк – Олександр Шарко.

5 канал

"Прослужили 2 роки разом в одному взводі. Можу сказати про нього, що найкращий був, один з найкращих. Важко так, ніхто не очікував", – зізнається військовослужбовець "Флеш".

Владислав Рак та Олександр Шарко – з Козелецького району Чернігівщини. Товаришували і були в одному гранатометному розрахунку. 30-річний Олександр мав дві вищі освіти і престижну роботу в столиці. Утім удома не всидів, пішов на фронт.

"Дуже розумний був. Пам'ятаю, коли в нас марш був, усі бігли, стільки кілометрів пройшли, усі були замучені. А він про квантову фізику розказував. Всі сміялися, підіймався дух. Я не знаю, дуже важка втрата", – згадує "Флеш".

Вінницька область

На Вінниччині попрощалися з 24-річним морпіхом Сергієм Шандрою. До призову в Збройні сили він працював механізатором у місцевому фермерському господарстві. А у 2018-му, після строкової служби, підписав контракт із ЗСУ.

5 канал

"Це велика втрата, на 5-му році війни ми досі ховаємо молодих хлопців, які захищають нас, державу, наших дітей, батьків, матерів. Дуже сподіваємося, що скоро все це закінчиться і в нас над головою буде тільки мирне небо, перемога буде за нами і Україна буде вільна і незалежна", – зі сльозами каже секретар ГО "Спілка учасників АТО Хмільник" Надія Сівоха.

Миколаївська область

З морським піхотинцем Василем Курдовим прощалися на Миколаївщині. Він був наймолодшим з усіх загиблих, цього року йому виповнилося лише 20 років. Дядько загиблого Василя, теж воював. Каже, попереджав племінника, що війна – річ жорстока. Утім, молодого морпіха це не зупинило.

5 канал

"У мене два сина пішли в цю частину. І він побажав з ними разом теж служити. Я дізнався від синів, що його більше немає. Він завжди був першим. В усіх рядах був першим. Що скаже командир – все він виконував успішно", – розказує Сергій Гончаров, дядько Василя Курдова.

Від початку оголошеного перемир'я на Донбасі загинули вже шість українських військовослужбовців. Ще дев'ять зазнали поранень.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Майже 1000 км Дніпром уплав: український спортсмен Михайло Романишин йде на рекорд
Наступний матеріал
ЗВТ з Ізраїлем та Туреччиною: яка вигода для України на обох ринках – Микольська
Loading...