Український імпорт до ЄС
Український імпорт до ЄС 5.ua

ЗВТ з Ізраїлем та Туреччиною: яка вигода для України на обох ринках – Микольська

Читайте по-русски
Очікується, що угода про вільну торгівлю з Ізраїлем запрацює вже наступного року, однак стосовно Туреччини немає таких позитивних прогнозів

Для України вигідними партнерами в економіці є країни, які багато імпортують, мають високий дохід на душу населення та знають українські товари. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла Наталія Микольська – заступниця глави МЕРТ та торговий представник України (2015-2018), дослідниця Стенфордського університету.

"Економіка України достатньо відкрита. Ми відкриті до імпорту, зважаючи на наші умови й членство в Світовій організації торгівлі. Тому для України вигідно мати угоду про Зону вільної торгівлі з країнами, які багато імпортують, які мають високий дохід на душу населення. І також з країнами, які знають українські товари. Власне це все стосується Ізраїлю", – пояснила Микольська.

Однак, за її словами, стосовно Туреччини немає таких позитивних очікувань. Микольська зауважила – важливо, що президент Володимир Зеленський у Стамбулі не заявив, що угода буде укладена до якогось терміну.

"Це означає, що його команда хоче розібратися з тим, на якій стадії переговорного процесу ми перебуваємо, дочекатися формування уряду та призначення профільного міністра", – припустила Микольська, додавши, що процес укладання угоди про ЗВТ дуже складний.

"Туреччина для України – цікавий ринок, бо протягом тривалого часу у нас з Туреччиною позитивне сальдо торговельного балансу – ми експортуємо до Туреччини більше, ніж звідти імпортуємо. Для українського бізнесу це вигідно", – пояснила економістка.

Микольська зазначила, що останнім часом експорт української продукції в Туреччину падає, тому треба дивитися і оцінювати, як угода спрацює в короткостроковій перспективі.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, закон про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів і урядом Ізраїлю про вільну торгівлю Володимир Зеленський підписав 6 серпня. 

Як повідомляв 5.UA,  договір погодили в січні 2019 року в рамках візиту президента Петра Порошенка до Ізраїлю. Підписи під документом також поставили перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і в.о. міністра економіки і промисловості Ізраїлю Елі Коен.

Попередній матеріал
Назавжди лишаться молодими: як Україна прощалася із загиблими під Павлополем морпіхами
Наступний матеріал
"Футбол дружина любила і любить": Мирон Маркевич поділився секретом довгого подружнього життя
Loading...

Зеленський підписав закон, що ратифікує угоду з Ізраїлем про вільну торгівлю

Після 7-ми раундів переговорів: як підписували угоду про ЗВТ між Україною та Ізраїлем

Україна підписала угоду про ЗВТ з Ізраїлем

Підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем – відео

Україна та Ізраїль підпишуть Угоду про ЗВТ – посол

Кабмін схвалив проект угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем