5 канал

Не тільки аграрії: як українські бізнесмени використали ЗВТ з Євросоюзом

Левову частку, справді, займають аграрні товари і сталь. Однак не лише це постачає український виробник на ринок ЄС

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник міністра закордонних справ України Тарас Качка розповів про те, які товари Україна постачає до ЄС і які тенденції тут спостерігаються. 

"У нас, справді, на аграрні питання було більше уваги. Те, що на сьогоднішній день ми маємо, окрім частки у 42% у торгівлі, це в абсолютних вимірах – більш як 10 тисяч компаній, які експортують продукцію до Європейського Союзу. Кількість і номенклатура цих товарів зростає. Не можна на сьогодні сказати, що десь це невеличкі приклади ізоляційної стрічки, десь хтось якісь тролейбуси продав. Справді, номенклатура товарів постійно зростає", – зазначає експерт.

Він також пояснює: "Критика тут здебільшого стосується того, що левову частку в цій продукції займають класично аграрні товари і сталь. Але що найважливіше – це не зміна статистики з року в рік. Навряд чи в наступні 5-7 років товари з доданою вартістю повністю замінять ті товари, які мільйонами тон продаються до ЄС. Але найголовніше – це те, що відбувається, грубо кажучи, на маргінальних частках торговельної статистики. Навіть один тролейбус, проданий в Європейський Союз, це надзвичайний успіх українського бізнесу, адже тут найбільша критика угоди (про ЗВТ між Україною та ЄС – ред.) полягала в тому, що український бізнес неконкурентоспроможний".

Продовження розмови – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Налиті сонцем смугастобокі: з Херсонщини вже рушила баржа кавунів для Києва – ФОТО

/
/
Кавуни з Херсона
/
Кавуни з Херсона
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Можемо знищити будь-який корабель за 10 хв": в Азовському морі ЗСУ відточували навички мінування
Наступний матеріал
Затори, бійки та обурення: підсумковий сюжет кількаденних протестів "євробляхерів"
Loading...