Український імпорт до ЄС
Український імпорт до ЄС 5.ua

Імпорт українського до ЄС: названо товари-лідери й товари-лузери

  За певними категоріями товарів Україна вже встигла вибрати 100% квоти Євросоюзу, тож імпортери працюють на повну потужність

  Станом на 21 вересня українські експортери використали обсяги тарифних квот на 100% для безмитного експорту до ринків ЄС на цілу низку українських товарів. Про таке повідомила заступниця міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба міністерства.

  "Найкращим підтвердженням того, що Угода про ЗВТ між Україною та ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного та харчового експорту на ринки країн ЄС. Уже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло", – уточнила заступник міністра.

  Вона додала, що вітчизняні експортери також використали додаткові торговельні преференції, отримані торік на кукурудзу, пшеницю м’яку, мед і оброблені томати.

  Непогані результати показує ще ціла низка українських товарів. Зокрема, за даними відомства, "на понад 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль та на 99,4% на оброблений крохмаль, м’ясо птиці – на 75%, яйця та альбуміни – 53,7%, часник – 61,2%".

  Натомість, задніх пасуть цукрові сиропи (2000 тонн), гриби (500 тонн), оброблена продукція з масла (250 тонн). За цими категоріями товарів імпортні тарифні квоти ЄС залишаються повністю невичерпаними.

  Попередній матеріал
  Рева розповів, хто отримає субсидії у 2019 році
  Наступний матеріал
  Експерт вказала спосіб зробити екологічний податок ефективним
  Loading...