Екологія
Екологія Depositphotos

Експерт вказала спосіб зробити екологічний податок ефективним

  Податок, що його акумулюють у містах і селах, – або бояться витрачати, або не знають, куди витрачати, через його величезний розмір, – нарікає керівник "Екологічного патруля"

  Кошти, зібрані з бізнесу як екологічний податок, на сьогодні витрачаються вкрай неефективно, підтвердила слова міністра екології Остапа Семерака голова громадського формування "Екологічний патруль" і голова Громадської ради при Державній екологічній інспекції Дніпропетровщини Тетяна Лампіка. Про це йдеться в коментарі для "24 каналу".

  "Податок, який акумулюється в містах або селах, – або бояться витрачати, або не знають, куди витрачати, через його величезний розмір. Я знаю села, де акумулюється 5 млн грн екологічного податку, а використати його за постановою майже неможливо. Тоді голови селищних рад або міст кладуть його в банк і отримують відсотки. А сам податок взагалі не використовують", – заявила Лампіка.

  Натомість, з її слів, є багато підприємств, які хоч і сплачують екологічний податок, однак перебувають у тяжкому економічному становищі. Тому вони просто не мають фінансового ресурсу на модернізацію та забруднюють екологію.

  "Вони не мають такого прибутку, щоб витрачати гроші на економічну модернізацію або на встановлення сучасної системи фільтрації стічних вод. Це дуже велика проблема!" – наголосила еко-активістка.

  Керівник "Екологічного патруля" пропонує орієнтуватися на практику країн Європи та створити в Україні єдиний фонд, який наповнюватиметься коштами екологічного податку. Вже з нього підприємства отримуватимуть відсотковий кредит, аби проводити модернізацію очисних споруд.

  "У скрутному економічному становищі підприємства мають функціонувати не за рахунок нашого здоров'я. Тому нам треба орієнтуватися на європейський досвід і зробити собі єдиний фонд", – резюмувала Лампіка.

  Попередній матеріал
  Імпорт українського до ЄС: названо товари-лідери й товари-лузери
  Наступний матеріал
  На Сумщині росіянин кинувся під потяг
  Теги: