Україна ЄС
Україна ЄС Фото із відкритих джерел

"Торгівля у трьох вимірах": Уряд планує переглянути умови ЗВТ з Євросоюзом

  Нині умови доступу товарів до ринку України та ЄС "застарілі", кажуть у Мінекономрозвитку

  Мінекономрозвитку розглядає можливості поглиблення умов торгівлі з Євросоюзом. Відтак, планується переглянути умови вільної торгівлі, союз та інші можливі додаткові механізми. Про це повідомляє прес-служба відомства.

  Як зазначили у Мінекономрозвитку, основне завдання такого перегляду – відкрити додаткові можливості вільної торгівлі з ЄС.

  "Вже зараз зрозуміло, що умови вільної торгівлі треба переглядати. Переговори щодо створення Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом завершились досить давно, і тепер умови доступу товарів до ринку України та ЄС "застарілі". Це передбачено в середньостроковому плані діяльності уряду України. Адже квоти, які в ній прописані та виключення з Угоди, а також довгі перехідні періоди для промислових товарів не працюють ні для ЄС, ні для України", – зазначила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

  Вона розповіла, що нині необхідно провести детальний аналіз поглиблення торгівлі з ЄС та визначити оптимальний формат співпраці в короткостроковій та довгостроковій перспективі – у рамках ЗВТ (з переглядом) чи митного союзу з ЄС, а також вивчити можливі ризики та терміни їх запровадження.

  "Відповідно до Експортної стратегії України, Європейський Союз є ринком у фокусі номер один для України, тому ми налаштовані на подальший розвиток та поглиблення цієї співпраці", – додала Микольська.

  Також Торговий представник України пояснила: "Важливо, що вже зараз ми дивимось на вільну торгівлю у трьох вимірах: вільна торгівля, інвестиції та додаткові інструменти. Серед інструментів, які вже працюють, можна відзначити Промисловий діалог з ЄС. Ми завершуємо приєднання до Конвенції ПанЄвроМед. Також активно проводимо торговельні місії з українськими експортерами до ЄС. Це все відкриває додаткові можливості вільної торгівлі з ЄС".

  Додамо, що за результатами шести місяців 2017 року, Європейський Союз є основним торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами та послугами 39,9%. Обсяги експорту до ЄС склали 9,4 млрд дол. США та збільшилися на 22,8% (або на 1,7 млрд дол. США).

  Довідка: Конвенція ПанЄвроМед – це Регіональна конвенція про Пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

  Нагадаємо, 13 вересня Європарламент проголосував за надання Україні додаткових торговельних преференцій.

  Попередній матеріал
  Чи треба боятись урагану: синоптик розповіла, куди рухається "румунський циклон"
  Наступний матеріал
  Естетика ХХ сторіччя: У Києві відбувся осінній фестиваль "Ретро Круїз"
  Loading...