В Азовському морі відбулися тактичні заняття з мінування акваторії за допомогою плавучих транспортерів. Уперше задіяли засоби аерозольного маскування. Як вони діють і для чого потрібні, – знає Олена Уланова.
Розвідувальний дрон здатен помітити ворожі кораблі на відстані понад тридцять кілометрів від берега. Поки противник долає таку відстань, його готуються зустріти. На воду спускають плавучі транспортери. Протягом десяти хвилин вони виставляють мінне загородження на воді і на суші, щоб ускладнити висадку ворожого десанту.
"Тип міни – протидесантна. Вона призначена для ураження десанту противника та інших плавзасобів. Ворожий плавзасіб наїжджає, антена зсувається на 12 градусів. При цьому відбувається вибух. Кількість вибухової речовини – 10 кілограмів тротилу", – пояснює командир морського рухомого загону загородження ЗСУ Вадим Яворський.
Разом із мінерами працюють маскувальники. За лічені секунди вони заповнюють плацдарм густим димом.
"Він не є шкідливим для здоров’я, він просто для маскування, щоб ворог не бачив пересування нашої техніки, якихось підрозділів. Прикриваємо війська, відступ, ще якісь ситуації, коли потрібне прикриття, там, переправи", – каже солдат роти аерозольного маскування ЗСУ Ігор Барановський.
Під покривом димової завіси артилерійські підрозділи займають позиції і готуються вразити ворога.
"На відстані до 15 км від узбережжя ми можемо протягом 10 хвилин знищити будь-який корабель, який зайде в нашу акваторію", – запевнив командир реактивного артилерійського дивізіону ЗСУ Олександр Отрах.
Закінчивши умовну стрілянину, артилерійська техніка змінює місце дислокації, щоб ворог не зміг її запеленгувати і завдати зворотного удару.
Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Перший бронекатер ВМС ЗСУ в Азові спустили на воду – ФОТО





