5 канал

Після 7-ми раундів переговорів: як підписували угоду про ЗВТ між Україною та Ізраїлем

Кілька сотень сторінок угоди,кажуть підписанти, відкривають нові можливості для українських експортерів

Після тривалої підготовки, шестирічних консультацій та майже десятка раундів переговорів – Україна та Ізраїль підписали угоду про створення зони вільної торгівлі. Фінальні підписи поставили під час офіційного візиту Президента України. Крім питань економічних – говорили й про військові, зокрема, про ізраїльській досвід у захисті країни та побудові сильної армії. Із Єрусалима – матеріал Анни Мірошниченко.

Це не перший візит Президента України до Ізраїлю. Цього разу більшість зустрічей Петра Порошенка відбуваються за зачиненими дверима. Перше спілкування тет-а-тет – з ізраїльським колегою. Реувен Рівлін зустрів Петра Порошенка у своїй резиденції.

Спершу до питань міжнародних. Про конфлікт на Близькому Сході, ситуацію в Сирії і, звісно, про Росію. Петро Порошенко, згадуючи країну-агресора, закликав Ізраїль посприяти звільненню українських моряків, незаконно захоплених Федерацією у Керченській протоці. Під час зустрічі обговорили також Угоду про зону вільної торгівлі, яку обидві держави готові, нарешті, підписати.

"Довгі роки бізнесмени, громадяни України чекали на цю угоду. І це були тільки пусті балачки, а не реальні кроки. І я дуже радий, що нині наш уряд, наші спеціалісти отримують чіткі інструкції, руйнують будь-які бар'єри поміж Україною та Ізраїлем", – заявив Президент України.

"Я щасливий бачити вас тут ще раз. Тепер для підписання Угоди про зону вільної торгівлі. Останні 25 років Ізраїль та Україна мають розвинені тісні відносини. Я вірю, що ця торговельна угода зможе їх ще більше поглибити", – зазначив ізраїльський президент.

Ще до офіційного підписання Угоди про зону вільної торгівлі українська делегація відвідала Меморіал Голокосту Яд Вашем. Петро Порошенко традиційно його відвідує, коли приїжджає до Ізраїлю. Українців і євреїв, каже президент, зближують пережиті трагедії. Голокост, Голодомор, сталінські репресії та друга світова.

"Ми з глибокою шаною пам'ятаємо шість з половиною мільйонів євреїв, загиблих в страшні роки Голокосту і ще на території України було вбито понад 900 тисяч українців, як євреїв. І я хотів би схилити голову перед кожною жертвою нацистського режиму", – заявив Порошенко.

Зі спікером Кнесету, парламенту Ізраїлю, Президент зустрічався без преси. Ланч відбувся за зачиненими дверима. Відомо, що говорили теж про двосторонні взаємини і про підтримку Кнесетом угоди про ЗВТ. Переговори щодо неї розпочалися ще у 2013 році. Активна фаза підготовки розпочалася у 2016-му. 7 раундів переговорів, узгодження позицій і, зрештою, фінішна пряма.

"Ми працювали над цією угодою багато років, пройшли усі складнощі, які не дозволяли нам її підписати. Ми зуміли довести справу до кінця. Угода прописана дуже детально. Також ми говорили про інші шляхи, як поглибити нашу співпрацю у технологіях, у сфері охорони здоров’я", – заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу.

"Ми навчалися в Ізраїлю, як захищати нашу країну – зробити армію сильною, і навчилися, як зробити потужною економіку. Ця угода дозволить зробити товар наших країн дешевшими – українські у Ізраїлі, ізраїльські – в Україні. Я хочу подякувати за підтримку нашим ізраїльським друзям", – заявив український президент.

Кілька сотень сторінок угоди, кажуть підписанти, відкривають нові можливості для українських експортерів. Щойно вона запрацює – будуть скасовані ввізні мита для 80% вітчизняних промислових товарів, внасамперед – агропродукції.

У програмі візиту глави держави планувалася зустріч з патріархом Єрусалимським Теофілом Третім. Але через його хворобу українського Президента єрусалимськими святинями супроводжували представники патріарха.

Анна Мірошниченко, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
Урочистості з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР: виступ Президента – відео
Наступний матеріал
Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – завершено
Loading...

Підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем – відео

Україна так само трепетно береже пам’ять про жертв Голокосту, як і про мільйони загиблих від Голодомору – Президент

Авіація Ізраїлю знищила російський ракетний комплекс "Панцирь-С1" в Сирії – відео

У Нацбанку озвучили прогноз інфляції на кінець 2019 року

Брифінг голови Нацбанку Якова Смолія та його заступників – відео

Україна вийшла із зони ризику й отримала макрофінансову стабілізацію – Порошенко