Українська авіація на авіашоу в Польщі
Українська авіація на авіашоу в Польщі 5 канал

Gdynia Aerobaltic-2019: як українські повітряні аси зачаровували та вражали польську публіку

Читайте по-русски
Участь у таких авіашоу для наших пілотів дуже важлива. Адже це дає можливість відшліфувати найскладніші навички

Українські повітряні аси повернулися з польського міста Гдиня. Там військові пілоти брали участь у масштабному авіашоу. Дивували польську публіку фігурами вищого пілотажу та демонстрували всі можливості української авіації.

Зачаровували та вражали глядачів миргородські аси на Су-27. Адже ці машини виконують фігури вищого пілотажу, які не під силу іншим сталевим птахам.

"Це така фігура як дзвін, коли літак у повітрі завмирає і нібито падає вниз, а потім починає далі маневрувати. Була спроба у Ф-18, але в нього двигуни зупиняються. Коли ми з ним розмовляли в Англії, я кажу: бачу, ти в мене фігур трохи підібрав, каже трохи є, трохи так, щоб було цікаво. Ф-18 також цікава машина. А тоді питаю, чого ж ти дзвін не робиш. Він каже, в нас двигуни зупиняються, я пробував на середній висоті, мало не стрибнув", – розповідає заступник командира бригади з льотної підготовки Юрій Булавка.

Уперше на закордонному авіашоу – бомбардувальник Су-24.

"Цього разу був статичний показ, якщо будуть там дальше перспективи цього руху, то, я думаю, що і ми якийсь пілотаж покажемо. Основні це будуть бочка, півпетля. Є такі маневри, які в нас на великих швидкостях проходять. Коли спостерігаєш їх із землі, вони дуже вражають", – зауважує старший інженер Борис Малюженко.

Участь у таких авіашоу для наших пілотів дуже важливі. Адже це дає можливість відшліфувати найскладніші навички. Вони не тільки видовищні, а й використовуються під час повітряних сутичок, де кожен хибний рух може призвести до поразки. І саме українських пілотів вважають одними з найвправніших у Європі.

"Насамперед ми показуємо, що ми є. Ми – Україна і ми є, щоб нас не забували ніхто. Вже по всій Європі знають, що є українці, дуже сильні льотчики. Це також престиж нашої держави", – наголошує Юрій булавка.

З авіашоу в Україну повернулися два винищувачі Су-27, бомбардувальник Су-24 та важкий транспортний літак Іл-76. Після короткої зупинки в Івано-Франківську на дозаправлення та технічне обслуговування, бойові машини вирушили у свої авіаційні бригади.

Максим Веприк, Андрій Гаргара, Івано-Франківськ, "5 канал"

Як повідомляв раніше 5.ua, для участі в авіашоу The Royal International Air Tattoo у Великій Британії прибула група літаків Повітряних сил ЗСУ у складі Су-27, Су-27УБ і Іл-76.

Аси у повітрі: як минув льотний чемпіонат України з вищого пілотажу – ФОТО

Попередній матеріал
Ціну на електроенергію для непобутових споживачів можна знизити на 20% – Герус
Наступний матеріал
Як вшанували п’яті роковини загибелі на Донбасі рейнджера США та добровольця України Паславського – відео
Loading...

Підлітки-пілоти: як у Харкові вчать кермувати літаком 12-річних юнаків і дівчат – сюжет

"Полюбив небо через дідуся": як бійці та курсанти Повітряних сил святкували 15-ту річницю

У авіаторів свято: Повітряні сили ЗСУ влаштували авіапоказ – включення

Повітряний парад: у Вінниці влаштували авіаційне шоу з нагоди 15-річчя створення ПС ЗСУ

Боротися з вогнем у горах та шукати заблукалих туристів: на Прикарпатті почався вишкіл авіації ДСНС

13 літаків та 5 гелікоптерів: МВС підписало новий контракт з французькою "Ейрбас"